Ballina Etiketimet Opec

Etiketim: opec

IRAN – OPEC: Të vendosur për shmangien e një krizë energjetike...

TEHERAN, 2 maj /ATSH-AFP/ - OPEC-u është i vendosur për të shmangur një krizë energjetike globale, deklaroi sot në Teheran sekretari i përgjithshëm i...

SHBA – Trump: I kërkova OPEC-ut uljen e çmimit të naftës...

UASHINGTON, 26 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se i ka kërkuar Organizatës së Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) që të...

PARIS – Venezuela dhe Arabia Saudite ulin prodhimin e naftës të...

PARIS, 10 prill /ATSH-AFP/ - Prodhimi i Organizatës së Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) regjistroi një rënie të konsiderueshme me 534 000 fuçi në...

FOKUS – Çmimi global i naftës në nivelin më të lartë

ANKARA, 2 prill /ATSH-AA/ - Çmimet e naftës bruto kanë arritur nivelin më të lartë të vitit 2019, gjë e cila në masë të...

SHBA – Trump kritikon OPEC-un, bien çmimet e naftës

UASHINGTON, 26 shkurt /ATSH-AA/ - Çmimi i naftës së papërpunuar ka shënuar sot një ulje si pasojë e kritikave të presidentit amerikan Donald Trump...

AUSTRI – OPEC dhe aleatët ulin prodhimin e naftës

VJENË, 7 dhjetor /ATSH-AFP/ - OPEC-u dhe aleatët e tij, ku edhe Rusia njoftuan sot një ulje të përbashkët të prodhimit të tyre të...

SHBA – Trump i kërkon OPEC-ut për të mos ulur prodhimin...

UASHINGTON, 5 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump i kërkoi sot Organizatës së Vendeve Prodhuese të Naftës (OPEC) për të mos ulur prodhimin...

DOHA – Katari njofton largimin nga OPEC-u

DOHA, 3 dhjetor /ATSH-AFP/ - Katari pritet të largohet në muajin janar nga Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC), njoftoi sot ministri i...

SHBA – Rriten çmimet e naftës përballë pasigurive të OPEC-ut

NJU-JORK, 19 nëntor /ATSH-AFP/ - Çmimet e naftës përfunduan me një rritje të lehtë sot ndërkohë që ka paqartësi mbi vendimin e Organizatës së...

SHBA – Trump akuzon OPEC-un për rritjen e çmimit të naftës

UASHINGTON, 13 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump akuzoi sot Organizatën e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) për rritje të çmimit të naftës,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA