Ballina Etiketimet Olta xhacka

Etiketim: olta xhacka

“Pasaportat diplomatike skadojnë si çdo dokument identifikimi”/ Xhaçka: Asnjë prej futbollistëve...

TIRANË, 1 prill /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka reagoi sot ndaj një lajmi se futbollistët e Kombëtares shqiptare të...

12-vjetori i Shqipërisë në NATO/ Xhaçka: Sot, sfida jonë është integrimi...

TIRANË, 1 prill /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka përshëndeti sot 12-vjetorin e anëtarësimit zyrtar të Shqipërisë në NATO. Xhaçka u...

30-vjetori i marrëdhënieve Shqipëri-SHBA/ Xhaçka: Lidhje e fortë mes dy popujve

TIRANË, 31 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, mori pjesë në konferencën me temë “30-vjetori i marrëdhënieve Shqipëri-SHBA”, të...

“Vaksinimi antikovid, detyrim ndaj qytetarëve”/ Xhaçka: Kemi nisur përpara 130 vendeve,...

TIRANË, 30 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka deklaroi sot se, synohet që në krye të fundit të muajit...

Xhaçka pret Grubin: Çdo qytetar shqiptar i Maqedonisë së Veriut të...

TIRANË, 24 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka priti sot zëvendëskryeministrin e parë të Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi. Xhaçka...

Bisedë telefonike me homologen bullgare/ Xhaçka: Bullgaria mbështet anëtarësimin e Shqipërisë...

TIRANË, 18 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka zhvilluar një bisedë telefonike me zëvendëskryeministren dhe ministren e Jashtme...

Reforma në drejtësi e vështirë pa mbështetjen e SHBA/ Xhaçka: Fronti...

TIRANË, 16 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka deklaroi sot se, Reforma në Drejtësi do të kishte qenë shumë...

30-vjetori i rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBA/ Protagonistët kujtojnë ngjarjet kryesore...

TIRANË, 10 mars /ATSH/ Ndërsa po i afrohemi 30-vjetorit të rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë, disa nga ngjarjet më...

Xhaçka me diplomatët e rinj: Jemi në prag të Konferencës së...

TIRANË, 8 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka zhvilloi sot një takim me diplomatët e rinj, që bëhen sot...

“Koalicioni PD-LSI në shërbim të interesave të kryetarëve të vërtetë të...

TIRANË, 3 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e jashtme, Olta Xhaçka deklaroi sot se, Shqipëria i ka përmbushur kushtet për Konferencën e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA