Ballina Etiketimet Olimpike

Etiketim: olimpike

Në qershor shpallet pritësi i Lojërave Olimpike Dimërore 2026

BERLIN, 3 maj /ATSH-DPA/ - Pritësi i Lojërave Olimpike Dimërore 2026 do të njoftohet më 24 qershor gjatë sesionit të Komitetit Ndërkombëtar Olimpik (IOC)...

FRANCË – IOC jep 500 000 euro për Notrë Dam që...

PARIS, 18 prill /ATSH-AFP/ - Komiteti Ndërkombëtar Olimpik (IOC) do të dhurojë 500 000 euro për rindërtimin e Notrë Dam, njoftoi presidenti Thomas Bach...

KOREJA E JUGUT – Seuli i propozon Phenianit organizimin e përbashkët...

SEUL, 12 shtator /ATSH-AFP/ - Koreja e Jugut do t’i propozojë Koresë së Veriut organizimin e përbashkët të Lojërave Olimpike verore të vitit 2032...

PEKIN – IOC: Koreja e Veriut do të marrë pjesë në...

PEKIN, 31 mars /ATSH-AFP/ - Koreja e Veriut do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike 2020 dhe 2022, garantoi sot presidenti i Komitetit Ndërkombëtar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA