Ballina Etiketimet Okb

Etiketim: okb

NJU JORK – OKB miraton 5,75 milionë dollarë ndihma për Korenë...

NJU JORK, 21 maj /ATSH-AA/ - OKB ka zbutur disa nga sanksionet kundër Koresë së Veriut duke lejuar shpërndarjen e ndihmave humanitare në vendin...

NJU JORK – Europianët dhe SHBA-ja bllokojnë një mbledhje të OKB-së...

NJU-JORK, 20 maj /ATSH-AFP/ - Europianët dhe SHBA-ja bllokuan sot mbajtjen e një mbledhje të Këshillit të Sigurimit mbi gjuhën në Ukrainë të kërkuar...

SHBA – OKB-ja vë në dispozicion një mjet të ri për...

UASHINGTON, 7 maj /ATSH-AFP/ - OKB-ja njoftoi sot vënien në dispozicion të shteteve të saj anëtare një program të ri kompjuterik për të zbuluar...

OKB – Rreth 10 milionë koreanoveriorë kanë mungesë të theksuar ushqimi

ROMË, 3 maj /ATSH-AA/ - Kombet e Bashkuara (OKB) njoftuan se rreth 10 milionë njerëz në Korenë e Veriut aktualisht vuajnë nga mungesa e...

OKB – Deri në një milion lloje kafshësh dhe bimësh rrezikojnë...

GJENEVË, 23 prill /ATSH-AFP/ - Nga 500 000 deri në një milion lloje kafshësh dhe bimësh mund të kërcënohen të zhduken, shumë prej të...

NJU-JORK – OKB: Përdhunimi nuk mund të përdoret si armë lufte

NJU-JORK, 23 prill /ATSH-ANSA/ - Këshilli i Sigurimit në OKB miratoi me 13 vota pro dhe dy abstenim (Rusi, Kinë) një rezolutë mbi dhunën...

OKB – Dita e Tokës, manifestimi më i madh në botë...

NJU-JORK,  22 prill /ATSH-ANSA/ - Sot më 22 prill festohet “Earth Day”, Dita Botërore e Tokës e përcaktuar nga Kombet e Bashkuara për të...

SHBA – Pence: OKB-ja të njohë Guaidon si president të Venezuelës

UASHINGTON, 10 prill /ATSH-AFP/ - Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence i kërkoi sot Këshillit të Sigurimit të OKB-së që të njohë opozitarin Juan Guaido si...

ZVICËR – OKB: Kina dhe SHBA përfitojnë nga një Brexit pa...

GJENEVË, 10 prill /ATSH-AFP/ - Nga një Brexit pa marrëveshje do të përfitonte ndjeshëm Kina dhe SHBA-ja, ndërsa BE-ja dhe disa partnerë të tjerë...

OKB – Uashingtoni kërkon një mbledhje të Këshillit të Sigurimit mbi...

NJU-JORK, 4 prill /ATSH-AFP/ - SHBA-ja kërkoi sot në Këshillin e Sigurimit të OKB-së të organizojë javën e ardhshme një mbledhje mbi krizën humanitare...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA