Ballina Etiketimet Obt

Etiketim: obt

GJENEVË – COVID-19 shtyn konferencën e OBT-së

GJENEVË, 27 nëntor /ATSH-DPA/- Organizata Botërore e Tregtisë (OBT) ka shtyrë një konferencë të madhe që do të mbahet javën e ardhshme në Gjenevë,...

GJENEVË – Uashingtoni gati të rinisë organin e OBT-së për zgjidhjen...

GJENEVË, 15 tetor /ATSH-AFP/ - Përfaqësuesja amerikane e Tregtisë, Katherine Tai, sinjalizoi mundësinë e rifillimit të funksionimit të organit të OBT-së për zgjidhjen e...

GJENEVË – OBT: Rimëkëmbja e tregtisë globale tejkalon pritshmëritë

GJENEVË, 4 tetor /ATSH-AFP/ - Tregtia globale e mallrave ka marrë vrull dhe ka kaluar kulmin e saj të para pandemisë, pavarësisht çështjeve të...

GJENEVË – BE thirrje për një reformë urgjente të OBT-së

GJENEVË, 16 shtator /ATSH-AFP/ - Zëvendëspresidenti i ekzekutivit të BE-së, Valdis Dombrovskis bëri thirrje sot për një reformë urgjente të Organizatës Botërore të Tregtisë...

LONDËR – OBT: Vendet të zvogëlojnë barrierat tregtare për të mirën...

LONDËR, 8 shtator /ATSH-DPA/ - Kreu i Organizatës Botërore të Tregtisë (OBT), Ngozi Okonjo-Iweala, u bëri thirrje sot shteteve anëtare të zvogëlojnë kufizimet tregtare. “Tregtia...

COVID-19 – OBT: Pabarazia në vaksina ndikon rimëkëmbjen ekonomike

GJENEVË, 8 gusht /ATSH-AF/ - Organizata Botërore e Tregtisë paralajmëroi sot për rreziqet që pabarazia e vaksinave paraqet për rimëkëmbjen e tregtisë botërore. "Tregtia globale...

COVID-19 – FMN-BB-OBSH-OBT kërkojnë 50 miliardë dollarë për fundin e pandemisë

NJU JORK, 2 qershor /ATSH-ANSA/ - Krerët e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Bankës Botërore, Organizatës Botërore të Shëndetësisë dhe Organizata Botërore e Tregtisë kërkojnë nga...

COVID-19 – OBT: Shpërndarje e shpejtë dhe e drejtë globale e...

GJENEVË, 1 prill /ATSH-AFP/ - Rritja e tregtisë në 2021, megjithëse më e qëndrueshme sesa pritej, nuk do të lejojë një rikthim të situatës...

LONDËR – OBT: BM të fillojë ndarjen e vaksinave antiCOVID-19 me...

LONDËR, 20 shkurt /ATSH-DPA/ - Kreu i ri i Organizatës Botërore të Tregtisë (OBT), Ngozi Okonjo-Iweala, i bëri sot thirrje Britanisë së Madhe që...

ZVICËR – Okonjo-Iweala gruaja e parë në krye të OBT-së

GJENEVË, 15 shkurt /ATSH-DPA/ - Ekonomistja nigeriane Ngozi Okonjo-Iweala është emëruar si kreu i Organizatës Botërore të Tregtisë (OBT). “Delegatët nga 164 vendet anëtare të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA