Ballina Etiketimet Obama

Etiketim: Obama

SOFT NEWS – Obama e ftuara surprizë në Grammy Awards

LOS ANXHELES, 11 shkurt /ATSH-AFP/ - Ish-zonja e parë e SHBA-së, Michelle Obama u shfaq mbrëmë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Grammy në...

SOFT NEWS – Të dëgjosh Michele Obamën kushton… 85 000 euro!

LONDËR, 10 nëntor  /ATSH-ANSA/ -  Spekulime të shumta për çmimet e biletave për të dëgjuar ish-zonjën e parë amerikane, Michelle Obama në një ngjarje...

NJU JORK – Obama: Stop armëve për ata që duan të...

NJU JORK, 29 tetor /ATSH-ANSA/ - Duhet të luftojmë rritjen e antisemitizmit dhe retorikën e urrejtjes ndaj atyre që na duan dhe atyre që...

SHBA – Pako të dyshimta me eksploziv në adresë të Clintonit...

NJU JORK, 24 tetor /ATSH-AFP/ - Shërbimi sekret amerikan zbuloi sot pako të dyshimta në adresë të ish-sekretares amerikane të Shtetit, Hillary Clinton. Një pako...

SONDAZH – Obama presidenti më i mirë i kohërave moderne

ROMË, 12 korrik /ATSH-ANSA/ - Ish-presidenti amerikan, Barack Obama ka qenë presidenti më i mirë që SHBA-ja kanë pasur ndonjëherë në kohët moderne. Rreth 44...

SPANJË –  Ish-presidenti Obama paralajmëron për rrezikun e rritjes së nacionalizmit

MADRID, 6 korrik /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti amerikan, Barack Obama paralajmëroi sot në Madrid për rrezikun e rritjes së nacionalizmit si një përgjigje ndaj ndryshimeve...

JAPONI – Obama: Koreja e Veriut është një kërcënim real, duhet...

TOKIO, 25 mars /ATSH-AFP/ - Koreja e Veriut përbën një kërcënim real dhe zgjidhja e vetme është bashkëpunimi ndërkombëtar, deklaroi sot ish-presidenti amerikan Barack...

SOFT NEWS – Atraksion turistik edhe ku ka darkuar… Obama?!

HANOI, 21 mars /ATSH-AFP/ - Tryeza mbi të cilën ish-presidenti amerikan, Barack Obama kishte degustuar një pjatë tipike vietnameze, në një restorant të vogël...

SOFT NEWS – Obama negocion me Netflix për një… show!

UASHINGTON, 9 mars /ATSH-DPA/ - Ish-presidenti amerikan, Barak Obama po negocion me Netflix për të shfaqur show-n e tij. “Shërbimi 'streaming' po negocion të paguajë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA