Ballina Etiketimet Nxenes

Etiketim: nxenes

FOTO/ Durrës, të rinjtë udhërrëfyes të trashëgimisë kulturore dhe turizmit

TIRANË, 14 dhjetor /ATSH/- Në kuadër të nismës ''Edukimi mbi dhe përmes kulturës'' për shkollën e mesme "Naim Frashëri" të Durrësit, u mbyll faza e...

FOTO/ Berat, Skënderbeu në veprat e autorëve shqiptarë dhe të huaj

TIRANË, 14 dhjetor /ATSH/ - Viti mbarëkombëtar i Skënderbeut në gjithë vendin u shoqërua me aktivitete të shumta, konferenca, ekspozita dhe shfaqje artistike duke...

“Njihu me Amerikën”, nxënës nga Elbasani vizitojnë Ambasadën e SHBA-së

TIRANË, 13 dhjetor/ATSH/ Një grup nxënësish të shkollës së mesme “Dhaskal Todhri” në Elbasan, vizituan Ambasadën amerikane nëpërmjet programit "Njihu me Amerikën". Ata u takuan...

Kosovë, nxënësit në garën e tretë të recitimit anglisht

PRISHTINË, 13 dhjetor /ATSH/ - Nxënësit finalistë nga e gjithë Kosova të klasave 3-12 do të konkurrojnë në garën e tretë vjetore Po-e-Zë, sot...

2 mijë nxënës shqiptarë në Austri mësojnë gjuhën amtare

TIRANË, 12 dhjetor /ATSH/ - Dy mijë nxënës shqiptarë në Austri, mësojnë gjuhën amtare. Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko njoftoi se shoqata e...

Lufta kundër dhunës me bazë gjinore, nxënësit e kryeqytetit i bashkohen...

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH/ - Fushatës kundër dhunës me bazë gjinore iu bashkuan sot nxënësit e gjimnazeve "Myslym Keta" në Kombinat dhe "Bedri Llagami" në...

94 bursa për gjimnazistët e shkëlqyer të Korçës

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/ Për të nëntin vit radhazi, bashkia e Korçës shpërndau certifikata vlerësimi dhe bursa për nxënësit ekselentë të gjimnazeve publike dhe jopublike...

Bullizmi, aktivitet sensibilizues tek “Jeronim De Rada” në Tiranë

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ - Në kuadër të Fushatës Sensibilizuese për bullizmin, sot Sektori i Shëndetit Mendor në Departamentin e Promocionit Shëndetësor, Instituti i Shëndetit Publik,...

FOTO/ Elbasan, Muzeu Etnografik ngjall interesin e brezit të ri

TIRANË, 22 nëntor /ATSH/ - Në kuadrin e nismës Edukimi mbi dhe përmes Kulturës, nxënës të shkollave 9-vjeçare dhe të mesme zhvilluan një orë...

Kuota ushqimore për 350 nxënësit e shkollës 9-vjeçare “Naim Frashëri”, Korçë

TIRANË, 21 nëntor/ATSH/- 350 bursa do të shpërndahen për nxënësit e shkollës 9-vjeçare “Naim Frashëri”, Korçë, për vitin shkollor 2018-2019. Kështu vendosi sot Këshilli i...

MOST POPULAR

HOT NEWS