Ballina Etiketimet Numri i vizitorëve

Etiketim: numri i vizitorëve

Turizmi kulturor, 49.4 % më shumë vizitorë në muze, parqe arkeologjike...

TIRANË, 29 prill /ATSH/- Industria e turizmit zë një vend të rëndësishëm në ekonomi dhe është një burim i madh dhe i rëndësishëm për...

Zgjerim i sezonit turistik, rritet me 107% numri i të huajve...

TIRANË,2 gusht /ATSH A.ALLA / - 'Në periudhën janar -qershor 2018, fluksi i udhëtarëve që fluturuan me linjat charter në aeroportin tonë ''Nënë Tereza'' ka...
video

Në 7 muaj, mbi 3 milionë turistë zgjodhën Shqipërinë

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10156004637236523/ TIRANË, 2 gusht /ATSH A.ALLA/ - ''3 milionë e 137 mijë vizitorë të huaj e kanë vizituar Shqipërinë gjatë periudhës janar -korrik 2018'', deklaroi...

Muzeu Historik Kombëtar dyfishon numrin e vizitorëve brenda një viti

TIRANË,5 qershor /ATSH/ - Jeta artistike dhe kulturore në kryeqytet çdo ditë e më shumë po tërheq publik, duke treguar se artdashësit e shohin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA