Ballina Etiketimet Njeri

Etiketim: njeri

PARIS – Për të mbrojtur natyrën dhe njeriun, shkenca kërkon ndryshime...

PARIS, 5 maj /ATSH-AFP/ - Të ndryshosh modelin bujqësor, ndarje të cilësisë së mirë të jetës nga rritja e materialeve, të rishikohet sistemi financiar......

JAPONI – Vdes njeriu më i moshuar në botë, 113 vjeç

TOKIO, 20 janar /ATSH-AFP/ - Mbajtësi i titullit “njeriu më i moshuar në botë”, japonezi Masazo Nonaka, vdiq të dielën në moshën 113 vjeçare,...

BIOTEKNOLOGJI – Në trupin e njeriut ndodhen të paktën 5 000...

ROMË, 19 janar /ATSH-ANSA/ - Pas përditësimit të katalogut të baktereve në trupin e njeriut, nga rreth 1 500 llojet që njiheshin deri tani,...

KINË – Hapet “Kutia e Pandorës”, komuniteti shkencor kritikon modifikimin gjenetik...

PEKIN, 26 nëntor /ATSH-DPA/ - Shkencëtarët dhe akademikët nga e gjithë bota dënuan sot një kërkim kinez që pretendon se, për herë të parë...

BIOTEKNOLOGJI – Lindin binjaket e para me ADN të modifikuar, rezistente...

PEKIN, 26 nëntor /ATSH-ANSA/ - Lindin në Kinë binjaket e para me ADN-në e modifikuar me teknikën e prerje-ngjitjes së ADN-së duke i bërë...

STUDIM – Anatomia e trurit të njeriut është e ndryshme ashtu...

ANKARA, 12 korrik /ATSH-AA/ - Anatomia e trurit të çdo njeriu është unike si gjurmët e gishtërinjve, sipas një studimi. Sipas një lajmi të "Science...

HAPËSIRË – NASA përgatit rikthimin e njeriut në Hënë

ROMË, 13 qershor /ATSH-ANSA/ - Po përgatitet rikthimi i njeriut në Hënë për 10-vjeçarin e ardhshëm, por ky mision do të paraprihet nga ato...

ANTROPOLOGJI – Njeriu i parë në Filipine daton prej 700 000...

PARIS, 3 maj /ATSH-AFP/ - Një fosile rinoceronti, që mbante gjurmë prerjesh dhe vendosur pranë mjeteve prerëse të gurit, sugjeron se njerëzit kanë qenë...

PREHISTORI – Zbulohen gjurmët më antike të njeriut në Amerikën e...

MONTREAL, 29 mars /ATSH-AFP/ - Gjurmë njerëzish të zbuluara në një ishull përgjatë brigjeve të Kolumbisë Britanike, në perëndim të Kanadasë, datojnë rreth 13...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA