Ballina Etiketimet Ngjarje

Etiketim: ngjarje

“PD do ta përdorë Kavajën mish për top”/ Xhafaj: Ne bëjmë...

TIRANË, 20 prill/ATSH/ Kandidati i Partisë Socialiste në Kavajë, Etjen Xhafaj deklaroi se ngjarja e ndodhur dje në Kavajë ku mbeti i plagosur një...

Ngjarja në Kavajë/ Reagon Rama: Asnjë motiv politik, politizim skandaloz i...

TIRANË, 20 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se "është krejt e qartë që ngjarja e Kavajës s'ka asnjë motiv politik". Në një reagim...

Plagosje në zyrën elektorale të PD në Kavajë, policia shpall në...

TIRANË, 19 prill/ATSH/ Një person ka mbetur i plagosur mbrëmjen e sotme në një zyrë elektorale të PD-së në Kavajë. Policia e Shtetit përmes një...

Plagosi 5 persona te xhamia “Dine Hoxha”, policia arreston 34-vjeçarin

TIRANË, 19 prill/ATSH/ Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në xhaminë “Dine Hoxha” në Rrugën e Kavajës në Tiranë. Policia e Tiranës bëri të...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 19/4/2021

SIDNEI (Australi) - Fillojnë udhëtimet pa karantinë mes Australisë dhe Zelandës së Re. KIEV (Ukrainë) - Takim në internet mbi Ukrainën me këshilltarët politikë ukrainas,...

TEL AVIV – Ceremoni e përbashkët izraelito-palestineze në kujtim të të...

TEL AVIV, 14 prill /ATSH-ANSA/ - Një ceremoni e përbashkët izraelito-palestineze për kujtimin e viktimave të konfliktit dypalësh u mbajt dje për vitin e...

Dhuna e kandidatit të PD-së ndaj sipërmarrësit Luca/ Rama: S’ka ndryshuar...

TIRANË, 21 mars/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama reagoi sot pas ngjarjes së ndodhur në Elbasan, ku u dhunua sipërmarrësi Gjergj Luca, ndërsa theksoi se...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 21/3/2021

KONGO - Zgjedhje presidenciale. BOTË - Dita ndërkombëtare e pyjeve. BOTË - Dita ndërkombëtare për eliminimin e diskriminimit racial. BOTË - Dita botërore e trizomisë 21. HAPËSIRË -...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20/3/2021

BANGKOK (Tajlandë) - Manifestim me kërkesë të militantëve pro-demokracisë. FRANCË - Hyjnë në fuqi kufizimet e reja në 16 rajone, përfshirë Parisin për të luftuar...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 19/3/2021

BOTË - Mobilizimi i të rinjve për klimën dhe drejtësinë sociale me kërkesë të Youth For Climate. PAPUAZI-GUINEA E RE - Hyrja në fuqi e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA