Ballina Etiketimet Netanyahu

Etiketim: netanyahu

IZRAEL – Netanyahu: 800 njësi banimi të ndërtuara në Bregun Perëndimor

TEL AVIV, 11 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu njoftoi sot ndërtimin e 800 njësive të banimit në vendbanimet e Bregun Perëndimor të...

TEL AVIV- Netayahu: Izraeli nuk do të lejojë Iranin të prodhojë...

TEL AVIV, 4 janar /ATSH-DPA/ - Izraeli nuk do të lejojë Iranin të prodhojë armë bërthamore, deklaroi sot kryeministri izraelit Benjamin Netayahu në përgjigje...

IZRAEL – Netanyahu përshëndet marrëveshjen historike të normalizimit me Marokun

TEL AVIV, 10 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu përshëndeti sot në mbrëmje marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve historike midis shtetit hebraik dhe...

SHBA 2020 – Netanyahu uron Biden për fitoren

TEL AVIV, 8 nëntor /ATSH-DPA/ - Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu uroi sot herët në mëngjes Joe Biden-in për fitoren e tij, si edhe Kamala...

IZRAEL – Netanyahu: Normalizimi me Sudanin, një kthesë e jashtëzakonshme

TEL AVIV, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Normalizimi i marrëdhënieve midis Izraelit dhe Sudanit, i njoftuar sot nga Shtëpia e Bardhë, është një kthesë e...

IZRAEL – Netanyahu mbron idenë për forcimin e bllokimit antiCOVID-19

TEL AVIV, 25 shtator /ATSH-ANSA/ - Kryeministri izraelit, Benyamin Netanyahu ka mbrojtur zgjedhjen e tij për të forcuar bllokimin me rregulla të reja duke...

SHBA – Netanyahu: Marrëveshjet e normalizimit mund t’i japin fund konfliktit...

UASHINGTON, 15 shtator /ATSH-AFP/ - Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu tha sot se nënshkrimi në Shtëpinë e Bardhë i marrëveshjeve të normalizimit midis Izraelit, Emirateve...

IZRAEL – Netanyahu:  Kjo është një epokë e re marrëveshjesh për...

TEL AVIV, 11 shtator /ATSH-AFP/ - Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu përshëndeti marrëveshjen e re për normalizimin e marrëdhënieve midis Izraelit dhe një vendi tjetër...

JERUZALEM – Netanyahu: Kosova dakord për hapjen e ambasadës në Izrael

JERUZALEM, 4 shtator /ATSH/ - Izraeli dhe Kosova ranë dakord të vendosin marrëdhënie diplomatike dhe Prishtina, së bashku me Beogradin, do të hapin ambasada...

IZRAEL – Pompeo optimist për normalizimin e marrëdhënieve të vendeve arabe...

JERUZALEM, 24 gusht /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë amerikane, Mike Pompeo u shpreh optimist për normalizimin e marrëvedhënieve të vendeve arabe me Izraelin në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA