Ballina Etiketimet Nendetese

Etiketim: nendetese

FRANCË – Macron: Morrison nuk ka thënë të vërtetën për nëndetëset

PARIS, 1 nëntor /ATSH-DPA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron akuzoi kryeministrin australian Scott Morrison se gënjen mbi kontratën shumë miliardë dollarëshe mbi nëndetëset, e...

ITALI – Biden: SHBA e patakt në lidhje me kontratën e...

ROMË, 29 tetor /ATSH-AFP/ - SHBA u tregua e patakt në aferën e kontratës së nëndetëseve, që i solli zemërimin e Francës, këtij partneri...

SHBA – FBI arreston çiftin e dyshuar amerikan të spiunazhit për...

UASHINGTON, 11 tetor /ATSH-DPA/ - Një inxhinier i Marinës amerikane dhe bashkëshortja janë arrestuar me akuzën për përpjekje për t'i shitur modelin e nëndetëseve...

NJU-JORK – Le Drian: Kohë dhe veprimet konkrete për zgjidhjen e...

NJU-JORK, 23 shtator /ATSH-AFP/ - Rruga për të dalë nga kriza midis Francës dhe SHBA-së do të marrë "kohë" dhe do të kërkojë "veprime",...

AUKUS – Telefonatë konstruktive Biden-Macron për nëndetëset bërthamore

PARIS, 23 shtator /ATSH-ANSA/ - Në bisedën telefonike me presidentin francez, Emmanuel Macron për krizën e nëndetëseve bërthamore, presidenti amerikan Joe Biden është angazhuar...

BRUKSEL – BE mbështet Francën në mosmarrëveshjen me Australinë për nëndetëset

BRUKSEL, 21 shtator /ATSH-DPA/ - Bashkimi Evropian ka premtuar mbështetje për Francën në mosmarrëveshjen në lidhje me shitjen e nëndetëseve franceze në Australi. “Ministrat e...

FRANCË – Le Drian: Çështja e nëndetëseve do të rëndojë mbi...

PARIS, 19 shtator /ATSH-ANSA/ - Ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian e quajti një shkelje serioze të besimit krizën e shkaktuar nga marrëveshja...

AUKUS – SHBA: Bisedime me Francën për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve

UASHINGTON, 18 shtator /ATSH-ANSA/ - Ne kemi qenë në kontakte të afërta me partnerët tanë francezë në lidhje me vendimin e tyre për të...

NJU JORK – SHBA: Shtetasit kolumbianë përdorën narkonëndetëset për kokainën

NJU JORK, 14 shtator /ATSH-DPA/ - Gjashtë qytetarë kolumbianë u deklaruan fajtorë në gjykatën federale për komplotin për të përdorur narkonëndetëset për të kontrabanduar...

Gjendet nëndetësja e zhdukur indoneziane

XHAKARTË, 26 prill /ATSH-AA/ - Ushtria e Indonezisë konfirmoi se nëndetësja e zhdukur është gjetur dhe se të gjithë 53 pjesëtarët e ekuipazhit brenda...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA