Ballina Etiketimet Negociata

Etiketim: negociata

PEKIN – Kina: SHBA-ja të dëshmojë sinqeritet para rinisjes së negociatave

PEKIN, 23 maj /ATSH-AFP/ - Kina kërkoi sot sinqeritet nga ana e SHBA-së përpara se të rinisin negociatat tregtare dypalëshe, në një pikë të...

Basha për BBC World: Nga protestat asnjë polic i vetëm nuk...

TIRANË, 20 maj /ATSH/ - Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se vendet anëtare të BE kanë dalë në përfundimin se progresi...

Roth: Shqipëria i përmbushi detyrat, BE të çelë negociatat

TIRANË, 15 maj /ATSH/ - Pavarësisht protestave të opozitës, qeveria gjermane është për hapjen sa më parë të bisedimeve për Shqipërinë, konfirmoi në një...

Cakaj: Inkurajuese mbështetja e parlamentarëve gjermanë për çeljen e negociatave

TIRANË, 15 maj /ATSH/ - Përfaqësuesit e Bundestagut gjerman mbështesin hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin,...

Ministri gjerman: Shqipëria meriton hapjen e negociatave

TIRANË, 14 maj /ATSH/ - “Shqipëria ka avancuar shumë në rrugën e integrimit dhe meriton hapjen e negociatave”, deklaroi sot ministri gjerman i shtetit...

KINË – Pekini: Optimistë për negociatat tregtare me Uashingtonin

PEKIN, 11 maj /ATSH-ANSA/ - Kina dhe SHBA-ja vendosën të takohen sërish në të ardhmen në Pekin dhe të dërgojnë përpara konsultimet që nuk...

KINË – Negociatat do të vijojnë për zgjidhjen e tri pikave...

PEKIN, 11 maj /ATSH-AFP/ - Tri pika mosmarrëveshje nuk arritën zgjidhjen mes Kinës dhe SHBA-së në mbyllje të bisedimeve tregtare në Uashington. Pavarësisht të...

SHBA – Trump: Tarifat doganore ndaj Kinës mund të hiqen në...

UASHINGTON, 10 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump i cilësoi të sinqerta dhe konstruktive bisedimet me Kinën për çështjen e shkëmbimeve tregtare, por...

Çelja e negociatave, Bushati: Palët politike në Shqipëri duhet të jenë...

TIRANË, 7 maj/ATSH-Maela Marini/ "Palët politike në Shqipëri nuk duhet të sillen sikur përfaqësojnë interesat e dy vendeve të ndryshme sa i takon çeljes...

Mbi 90% e shqiptarëve, pro hapjes së negociatave në BE

TIRANË, 6 maj /ATSH/ -“Procesi i hapjes së negociatave për anëtarësim aktualisht gëzon mbështetjen e më shumë se 90% të shoqërisë shqiptare”, deklaroi sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA