Ballina Etiketimet Ndryshimet

Etiketim: ndryshimet

FISHË TEKNIKE – Ndryshimet klimatike të gushtit 2021, kryetitull i medias...

BRUKSEL, 30 shtator /ATSH-AA/ - Muaji gusht i këtij viti ishte dëshmitar i disa raporteve mbi ndryshimet klimatike dhe mjedisin. Temperaturat rekord në Spanjë dhe...

FOKUS – BE nënshkruan Deklaratën e Athinës mbi ndryshimet klimatike

ATHINË, 18 shtator /ATSH-ANA/ - Udhëheqësit e BE-së që morën pjesë në samitin e EUMed9 mbi ndryshimet klimatike dhe mjedisin në Mesdhe shprehën angazhimin...

FOKUS- Si ndikojnë ndryshimet klimatike tek rritja e reshjeve ekstreme?!

FRANKFURT, 24 gusht /ATSH-DPA/- Sipas një studimi të publikuar, ndryshimi i klimës rrit gjasat e reshjeve ekstreme dhe kështu përmbytjet si ajo që goditi...

Ndryshimet kushtetuese/ Gjylameti: Nuk flitet për heqje të koalicioneve, alibi e...

TIRANË, 29 korrik/ATSH/ Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylamenti, deklaroi sot se pavarësisht debateve dhe diskutimeve, "ajo që kemi arritur deri më sot ka...

Balla: Shumë vende europiane, aktualizim të Kodit Penal me domosdoshmëritë që...

TIRANË, 10 prill/ATSH/ Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialistë, Taulant Balla iu përgjigj reagimeve të sotme kundër masave shtesë që sjellin ndryshimet në...

Ndryshimet në Kodin Penal, ashpërsohen dënimet për goditjen ndaj bluzave të...

TIRANË, 7 maj /ATSH/ - Qeveria po punon për një paketë me disa ndryshime në Kodin Penal, të cilat ashpërsojnë dënimet për një sërë...

Depozitohet pr/ligji mbi dhunën në familje, ndryshimet që propozohen

TIRANË, 19 qershor/ATSH/ - Pas një procesi të gjerë konsultimesh u depozituan në Kuvend propozimet për ndryshimin e ligjit për masat ndaj dhunës në...

Rregulla të reja për maturën shtetërore, zv.ministrja jep detaje

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1308398312627804/ TIRANË, 30 maj/ATSH/ - Çdo maturant që do të thyejë rregullat e paracaktuara gjatë zhvillimit të testeve të maturës, nuk do të ketë mundësi që...

Ndryshimet për maturantët e vitit 2019

TIRANË, 18 prill/ATSH/- Në vitin 2019 maturantët do të zhvillojnë vetëm 1 provim me zgjedhje, jo më 2, siç ka ndodhur që nga viti...

“Tirana Green City” dhe një qytet inteligjent si Tirana

TIRANË, 5 prill/ATSH/ - Pas dy dekada e gjysmë përpjekjesh për t’u kthyer në një metropol europian, prej 3 vitesh Tirana ka filluar të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA