Ballina Etiketimet Ndihma

Etiketim: ndihma

BM – Londra shkurton ndihmat për vendet e shkatërruara nga lufta

LONDËR, 6 mars /ATSH-DPA/ - Sipas një dokumenti, Britania e Madhe ka në plan të shkurtojë ndihmën për disa nga vendet më të prekura...

MBZHR në mbështetje të fermerëve, shpërndahen ushqime për kafshët në zonat e...

TIRANË, 30 janar /ATSH/ Në vijim të thirrjes të ministres së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi, strukturat që po menaxhojnë situatën e krijuar...

BRUKSEL – KE propozon shtrirjen e fleksibilitetit të ndihmave shtetërore në...

BRUKSEL, 19 janar /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian rekomandoi sot shtrirjen e përjashtimeve nga rregullat strikte mbi ndihmat shtetërore deri në fund të vitit për...

U prekën nga tërmeti i 26 nëntorit/ Studentët e Universitetit të...

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH/ Studentët e Rrethit Shkencor të Qendrës së Studimeve të Europës Lindore në Universitetin e Varshavës, të sensibilizuar nga doktori i shkencave në...

COVID-19/ 250 paketa ushqimore ndahen për familjet në nevojë në Shkodër

TIRANË, 17 tetor /ATSH/ Institucionet qendrore në bashkëpunim me organizatat e shoqërisë civile dhe me donatorë të ndryshëm po vijojnë shpërndarjen e pakove ushqimore...

NJU JORK – OKB financon 9 milionë dollarë për spitalet e...

NJU JORK, 7 gusht /ATSH-DPA/ - Organizata e Kombeve të Bashkuara do të financojë menjëherë 9 milionë dollarë për të ndihmuar në adresimin e...

FOKUS – Bota në ndihmë të Bejrutit të shkatërruar nga shpërthimet

UASHINGTON, 4 gusht /ATSH-ANSA-AA-DPA-AFP/ - SHBA do të ndihmojë Libanin pas shpërthimeve në Bejrut, deklaroi presidenti amerikan, Donald Trump gjatë një konference për shtyp...

PARIS – Macron: Franca i ka nisur ndihmat për në Liban

PARIS, 4 gusht /ATSH-DPA/ - Franca është në proces e sipër të dërgimit të ndihmave në Liban, pas shpërthimit masiv sot në portin e...

Italia ndihmon Shqipërinë me një ekip mjekësor, Manastirliu: Eksperiencë e vyer...

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ Italia ndihmon Shqipërinë në këto momente të vështira të përballjes me Covid-19, me një ekip mjekësh dhe infermierësh që do të...

KE 100 milionë euro për rindërtimin/ Varhelyi: Mbështetje Shqipërisë edhe për...

BRUKSEL, 17 korrik /ATSH/ - Komisioni Europian ka miratuar një paketë prej 100 milionë eurosh për të mbështetur përpjekjet e rehabilitimit dhe rindërtimit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA