Ballina Etiketimet Ndertim

Etiketim: ndertim

“Korridori Blu”, në harkun e 5 viteve autostrada nga Muriqani në...

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ Shqipëria ka nisur punën për ta bërë realitet brenda 5 viteve të ardhshme segmentin shqiptar të Korridorit Blu, nga Muriqani në...

Akreditimi, më shumë siguri për banesat dhe infrastrukturën

TIRANË, 19 gusht /ATSH/ Të gjitha certifikatat e lëshuara nga laboratorë të akredituar nga Drejtoria e Përgjithshme e Akreditimit, (DPA) certifikatat e sistemeve të...

Hidrocentrali i Komanit, rol kyç në shfrytëzimin energjetik të kaskadës së...

TIRANË, 17 gusht/ATSH/ Komani është hidrocentrali i dytë dhe më i fuqishëm i kaskadës së lumit Drin. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë publikoi sot një...

FOKUS – A do të ketë ”Nord Stream 2” fatin e...

BERLIN, 2 gusht /ATSH-DPA/ - Gazsjellësi i diskutueshëm nënujor ''Nord Stream 2'' së shpejti mund të konsiderohet i vjetëruar, paralajmëroi një zyrtar i lartë...

Rindërtimi, rritet importi i materialeve të ndërtimit dhe metaleve

TIRANË, 29 korrik/ATSH/ Volumi i madh i ndërtimeve në kuadër të procesit të rindërtimi pas tërmetit të fortë që goditi vendin tonë më 26...

Ndërtimi i pallateve për familjet e pastreha në Kukës, Has dhe...

TIRANË, 28 korrik /ATSH/ Në Kukës, Has dhe Tropojë vijojnë punimet, nga ana e Entit Kombëtar të Banesave, për ndërtimin e pallateve ku do...

Si ishte, si do bëhet/ Veliaj poston fotot nga shkolla e...

TIRANË, 8 korrik/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka postuar disa foto nga fillimi i punës për rindërtimin e shkollës së re...

Sektori i shërbimit dhe ai i ndërtimit rritje me gati 2-fish

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ Sektori i shërbimit dhe ai i ndërtimit janë ndër sektorët e ekonomisë me bilancin më pozitiv gjatë pjesës së parë të...

Frymëmarrje lëvizjes në Lezhë/ Së shpejti nis ndërtimi i urës në...

TIRANË, 17 qershor/ATSH/ Në Lezhë do të nisë së shpejti ndërtimi i urës në lagjen "Skënderbeg". Lajmi u bë i ditur nga kryetari i bashkisë...

Ndërtuan pa leje në tokë publike, arrestohen dy shtetas në Sarandë

TIRANË, 15 qershor/ATSH/ Shërbimet e Komisariatit të Policisë Sarandë arrestuan sot dy shtetas, që po ndërtonin pa leje në tokë publike. Sipas policisë E. K.,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA