Ballina Etiketimet Nato

Etiketim: nato

ANKARA – Çavusoglu: Turqia e kupton shqetësimin e NATO-s për sistemin...

ANKARA, 19 prill /ATSH-AA/ - Turqia e kupton shqetësimin e NATO-s për në lidhje me blerjen e sistemit rus të mbrojtjes ajrore S-400 nga...

ANKARA – Melescanu: Mirëpresim anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

ANKARA, 19 prill /ATSH-AA/ - Ministri rumun i Punëve të Jashtme, Teodor Melescanu, deklaroi sot se Rumania mirëpret anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në...

Shqipëria partner i besueshëm i NATO-s dhe lider në nismat rajonale

TIRANË, 16 prill /ATSH/ - Shqipëria është një partner i besueshëm i NATO dhe lider në të gjitha nismat rajonale. Në kuadër të 10-vjetorit të...
video

Orkestra frymore e FA me imazh të ri

TIRANË, 15 prill/ATSH/- 10-vjetori i anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, e gjeti Orkestrën Frymore të FA dhe Truprojën tonë të Nderit, me një imazh...

Shqipëria rol kyç për paqen, stabilitetin dhe sigurinë e Ballkanit Perëndimor

TIRANË, 15 prill /ATSH/ - Shqipëria luan një rol kyç për paqen, stabilitetin dhe sigurinë e Ballkanit Perëndimor. Në kuadër të 10-vjetorit të anëtarësimit të...

SHKUP – Kroacia dhe Greqia mbështesin integrimin në BE dhe NATO...

SHKUP, 12 prill /ATSH-MIA/ - Kryeministrat e Kroacisë dhe Greqisë, Andrej Plenkoviç dhe Aleksis Cipras, shprehën sot mbështetjen e tyre për integrimin në BE...

10 vjet në NATO/ Forcat Detare, ditë të hapur në portin...

TIRANË, 12 prill/ATSH/ - Porti i Durrësit mikpriti ditën e sotme festimet e organizuara nga Komanda e Forcës Detare, në kuadër të 10-vjetorit të...
video

10 vjet në NATO përmes eksperiencës së efektivëve në Afganistan

TIRANË, 11 prill /ATSH - A.Fortuzi/ - Efektivët e Forcave të Armatosura Shqiptare të angazhuara me Aleancën e Atlantikut të Veriut në Herat, Afganistan,...

Xhaçka: Ligji detyron garantimin e objekteve që janë në funksion të...

TIRANË, 11 prill/ATSH- A. Fortuzi/ - Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka inspektoi të enjten aeroportin "Nënë Tereza", bashkë me shefin e Shtabit të Përgjithshëm...
video

Mesazhi i xhenierëve të Forcave të Armatosura nga Letonia

TIRANË, 10 prill/ATSH- A. Fortuzi/- Xhenierët  e Forcave të Armatosura që ndodhen në misionin e NATO-s në Letoni, kanë uruar përmes një videomesazhi 10-vjetorin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA