Home Tags Nato

Tag: nato

HELSINKI – Estonia: Stop manovrave ajrore të NATO-s

HELSINKI, 10 gusht /ATSH-ANSA/ - Estonia ka urdhëruar ndalimin e manovrave ajrore të NATO-s në vend, pas lëshimit gabimisht të një rakete nga një...

NATO investon 50 milionë euro në bazën ajrore të Kuçovës, e...

TIRANË, 4 gusht/ATSH/ Këshilli i Atlantikut të Veriut ka miratuar vendimin për të ndërtuar në Shqipëri bazën e parë ajrore në Ballkanin Perëndimor. Lajmin e...

Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, Xhaçka: Vlerësim për Shqipërinë

TIRANË, 4 gusht/ATSH/- Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, e cilësoi një lajm shumë të mirë dhe një vlerësim për Shqipërinë krijimin e bazës ajrore...

GJEORGJI – Manovra të përbashkëta ushtarake Gjeorgji-NATO

VAZIANI, 1 gusht /ATSH-AFP/ - Gjeorgjia filloi sot manovrat e përbashkëta ushtarake me NATO-n, disa ditë nga 10-vjetori i luftës së saj me Rusinë...

SHBA – Pompeo: NATO shtyllë e domosdoshme për sigurinë kombëtare

UASHINGTON, 25 korrik /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo konfirmoi sot se NATO do të mbetet një shtyllë e domosdoshme për sigurinë...

SHKUP – Maqedonia fillon negociatat parainkuadruese për anëtarësim në NATO

SHKUP, 25 korrik /ATSH-MIA/ - Maqedonia fillon sot negociatat parainkaudruese për anëtarësim në NATO, pasi në samitin e Brukselit, më 12 korrik, vendi mori...

MAQEDONI – Osmani: Opozita të kuptojë se vendi nuk ka të...

SHKUP, 23 korrik /ATSH-MIA/ - Zëvendëskryeministri i Maqedonisë për Çështjet Europiane, Bujar Osmani konsideron se kundërshtimi i opozitës për marrëveshjen për emrin me Greqinë,...

HELSINKI – Trump: NATO-ja nuk ka qenë kurrë kaq e fortë

HELSINKI, 16 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump vlerësoi sot, pak orë para takimit me homologun e tij rus, Vladimir Putin se NATO-ja...

SHKUP – Zaev: Integrimi në NATO do të rrisë sigurinë dhe...

SHKUP, 13 korrik /ATSH-MIA-AA/ - Marrëveshja krijon miqësi dhe bashkëpunim, por edhe perspektiva për qytetarët e të dy vendeve, theksoi kryeministri maqedonas, Zoran Zaev...

Bushati: Ftesa e NATO-s për Shkupin, me rëndësi për rajonin tonë

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1350933468374288/ TIRANË, 13 Korrik /ATSH/ - Ftesa që NATO i bëri Shkupit për të nisur bisedimet për anëtarësim është me rëndësi për rajonin tonë dhe...

MOST POPULAR

HOT NEWS