Ballina Etiketimet Mv

Etiketim: mv

SOFJE – Bullgaria dhe MV nënshkruajnë marrëveshje të rëndësishme

SOFJE, 25 janar /ATSH-MIA/- Ministrat nënshkruan sot disa marrëveshje dypalëshe për bashkëpunimin në fusha të ndryshme, në kuadër të seancës së përbashkët të qeverive...

MV – Kovaçevski & Petkov: Drejt një bashkëpunimi më të madh...

SHKUP, 18 janar /ATSH-MIA/ - Bullgaria ka pranuar të përdorë emrin e shkurtër Maqedonia e Veriut, në mënyrë të barabartë sikurse emrin e gjatë...

MV – Zgjidhet qeveria e re e vendit

SHKUP, 17 janar /ATSH-MIA/ - Me 62 vota pro, 46 kundër dhe asnjë abstenim u zgjodh dje para mesnatës qeveria e re e Republikës...

FOKUS – MV: Vizita e Petkov mundësi e shkëlqyer për një...

SHKUP, 15 janar /ATSH-MIA/ - Fakti që nga të dyja anët e kufirit kemi qeveri të reja, jep një energji të re dhe mundësi...

FOKUS – Fassino: Përshpejtim i negociatave me Shqipërinë dhe MV

ROMË, 14 janar /ATSH-ANSA/ - Ngadalësia e procesit të integrimit evropian të Ballkanit Perëndimor po shfaq shumë rreziqe në vendet e rajonit, deklaroi Piero...

MV – Kovaçevski: Marrëveshja me Bullgarinë, prioritet i qeverisë së re

TIRANË, 11 janar /ATSH/ I mandatuari i LSDM-së për kryeministër në Maqedoninë e Veriut, Dimitar Kovaçevski deklaroi sot se, marrëveshja me Bullgarinë për zgjidhjen...

SOFJE – Bullgaria vazhdon të kërcënojë me veton ndaj negociatave të...

SOFJE, 10 janar /ATSH-DPA/ Bullgaria po qëndron e vendosur në veton ndaj negociatave të anëtarësimit në BE të Maqedonisë së Veriut. “Sofja vazhdon të këmbëngulë...

SOFJE – Petkov në një vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut...

SOFJE, 7 janar /ATSH-DPA/ Kryeministri i sapoemëruar bullgar, Kiril Petkov deklaroi sot se, do të udhëtojë në Maqedoninë e Veriut këtë muaj në një...

MV – Rritet ndjeshëm çmimi i energjisë elektrike

SHKUP, 31 dhjetor /ATSH-MIA/ – Nga 1 janari 2022, çmimi i energjisë elektrike për familjet maqedonase do të rritet për 9,48 për qind, ndërsa...

Ndarje nga Maqedonia e Veriut nëse Bullgaria vazhdon veton

TIRANË, 30 dhjetor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, nëse Bullgaria do të vazhdojë të vërë veton për Maqedoninë e Veriut, në procesin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA