Ballina Etiketimet Muzike

Etiketim: muzike

TEKNOLOGJI – Amazon dhe Google sfidojnë Spotify me muzikë falas

NJU JORK, 21 prill /ATSH-ANSA/ - Kompanitë Amazon dhe Google përqafojnë "modelin Spotify" për muzikë streaming. Përveç shërbimit të abonimit, ata në fakt kanë vendosur...

MUZIKË – Elton John dhe Joan Baez në turin e lamtumirës

LOZANË, 9 prill /ATSH-AFP/ - Përveç Elton John, Joan Baez dhe Anita Baker në turin e lamtumirës, edicioni i 53-të i festivalit të xhazit...

Mixmag: DJ shqiptarë gjithçka që Tirana të futet në hartën e...

TIRANË, 23 mars /ATSH/ - DJ shqiptarë po punojnë fort për ta futur Tiranën në hartën e përbotshme të muzikës dance, shkruan mixmag.net. ''Mixmag'' është...

MUZIKË – Vdes Peter Tork, muzikant nga grupi “The Monkees”

UASHINGTON, 21 shkurt /ATSH-DPA/ - Vdes në moshën 77 vjeçare Peter Tork, muzikanti më i famshëm i kohës së tij me grupin e adoleshentëve...

Rikthehet “Marigona”, muzikë në ndihmë të personave në nevojë

PRISHTINË, 12 shkurt /ATSH/ Rikthehet "Marigona", grupi i famshëm muzikor dhe aq shumë i dashur nga publiku shqiptar do të vijë me një projekt...

SOFT NEWS – Obama e ftuara surprizë në Grammy Awards

LOS ANXHELES, 11 shkurt /ATSH-AFP/ - Ish-zonja e parë e SHBA-së, Michelle Obama u shfaq mbrëmë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Grammy në...

FRANCË – Lirohet këngëtari amerikan Chris Brown

FRANCË, 23 janar /ATSH-AA/- Këngëtari amerikan Chris Brown është liruar pasi dy ditë më parë u arrestua në Francë me akuzën për përdhunim. Prokuroria e...

INFORMATIKË – Inteligjenca artificiale shkruan tekste këngësh

OTAVA, 20 janar /ATSH-ANSA/ - Edhe vargjet që duken të paimitueshme tani mund të riprodhohen për faji (ose meritë) të inteligjencës artificiale që po...

SOFT NEWS – Një kompani ajrore u ofron pasagjerëve muzikë… live!

XHAKARTA, 13 janar /ATSH-AFP/ - Kompania shtetërore indoneziane e fluturimeve ‘’Garuda’’ ka nisur të testojë koncerte akustike gjatë udhëtimit, një element marketingu për të...

FOKUS – Kur Alfred de Musset frymëzon këngë për migrantët

BIHAC (BH), 3 janar /ATSH-AFP/ - ''Lamtumirë! Besoj se në këtë jetë nuk do të t'shoh më kurrë'', këtë varg të shekullit XIX të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA