Ballina Etiketimet Muzhaqi

Etiketim: Muzhaqi

Muzhaqi, takim me studentë të Universitetit “Aleksandër Xhuvani”

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi zhvilloi sot një takim me studentë të Universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan. Gjatë...

Muzhaqi: Klasat e inovacionit dhe teknologjisë, prioritet për vitin e ardhshëm...

TIRANË, 19 nëntor /ATSH/ Në programin pas shkolle duke nisur nga shtatori i ardhshëm do përfshihen dhe klasat e inovacionit. Kështu deklaroi gjatë prezantimit të...

Buxheti 2022 adreson integrimin e të rinjve në tregun e punës

TIRANË, 16 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Buxheti 2022 në mbështetje të rinisë dhe të rinjve adreson drejtpërdrejt kërkesat e tyre dhe siguron integrim në tregun e punës. Kështu...

Aplikantët e nismës “Gati për Shqipërinë”, pjesë e administratës publike

TIRANË, 10 nëntor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot dy vendime për të përfshirë aplikantët e nismës "Gati për Shqipërinë", si pjesë të administratës publike. Ministrja...

Strategjia e re kombëtare do t’i shërbejë fuqizimit të rinisë

TIRANË, 6 nëntor/ATSH/ Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët Bora Muzhaqi zhvilloi sot një takim me 55 të rinj të Universitetit Bujqësor të...

Plani Ekonomik i Investimeve, Muzhaqi: Rinia, rol parësor në adresimin e...

TIRANË, 25 shtator/ATSH/ Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi theksoi sot domosdoshmërinë që të rinjtë të përfshihen në çdo hap të...

Muzhaqi takim me Këshillin Kombëtar Rinor: Rol të rëndësishëm në hartimin...

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi vlerësoi sot rolin e rëndësishëm që Këshilli Kombëtar Rinor ka në hartimin...

“Gati për Shqipërinë”, Muzhaqi: 701 aplikime nga fusha të ndryshme

TIRANË, 22 korrik/ATSH/ Zëvendësministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Bora Muzhaqi, njëkohësisht koordinatore e nismës "Gati për Shqipërinë", informoi sot lidhur me ecurinë e...

Bora Muzhaqi emërohet zv.ministre e Arsimit, Dallëndyshe Bici zv.ministre e Mbrojtjes

TIRANË, 6 maj/ATSH/ Bora Muzhaqi është zëvendësministrja e re e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, ndërsa Dallëndyshe Bici zëvendësministre e Mbrojtjes. Vendimi për emërimin e dy...

“PS, mundësi për dy mandate të tjera në Durrës e Tiranë”/...

TIRANË, 27 prill/ATSH/ Zëdhënësja e fushatës së Partisë Socialiste, Bora Muzhaqi deklaroi sot nga selia e PS-së se "presim me durim edhe rezultatin përfundimtar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA