Ballina Etiketimet Muzeu historik kombetar

Etiketim: muzeu historik kombetar

FOTO/ Shqiptarët e Rumanisë përmes fotografive dhe materialeve arkivore

TIRANË, 20 maj /ATSH/ - “Atdheu në numrin shumës. Shqiptarët e Rumanisë, emigrantë, jo të huaj” është ekspozita e radhës nga Drejtoria e Përgjithshme...

FOTO/ “Trashëgimia Kulturore”, ekspozita mes veshjeve tradicionale dhe objekteve historike

TIRANË, 18 maj /ATSH/ - Në Muzeun Historik Kombëtar është çelur për publikun ekspozita me piktura nga fëmijët me temë "Trashëgimia Kulturore". Kjo ekspozitë vjen...

FOTO/ Konferenca “Fytyra e ‘Armikut të Popullit , Margariti: Mundësi që...

TIRANË, 17 maj /ATSH/ - Në Muzeun Historik Kombëtar u zhvillua sot Konferenca Ndërkombëtare Shkencore: “Fytyra e ‘Armikut të Popullit’ gjatë diktaturës së proletariatit...

Trupi i major Klodian Tanushit të mërkurën në Tiranë, homazhet tek...

TIRANË, 14 maj /ATSH/ - Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni,...

FOTO/ “Ndalohet të mos prekësh”, fëmijët që nuk shikojnë pjesë e...

TIRANË, 13 maj /ATSH/ - “Ndalohet të mos prekësh" është një bashkëpunim midis Muzeut Historik Kombëtar dhe Institutit të Nxënësve që nuk shikojnë “Ramazan...

FOTO/ “Feja në shoqëri – modeli shqiptar”, ekspozita që pasqyron bashkëjetesën...

TIRANË, 6 maj /ATSH/ - Ekspozita “Feja në shoqëri – modeli shqiptar” u çel sot për publikun në ambientet e Muzeut Historik Kombëtar. Kjo ekspozitë...

FOTO/ Shfaqet filmi dokumentar i albanologut suedez Ullmar Qvick

TIRANË, 23 prill /ATSH/ - Filmi dokumentar "Ullmar Qvick – ambasador i kulturës shqiptare në Suedi” me regji nga Fitore Rubovci u shfaq sot...

FOTO/ Delegacioni kinez njihet me historinë e popullit shqiptar

TIRANË, 17 prill /ATSH/ - Muzeu Historik Kombëtar u vizitua sot nga nënkryetari i Komitetit Kombëtar i CPPCC, Zhang Qingli, dhe nga anëtarët e...

FOTO/ Programi i shkëmbimit, nxënësit nga Kosova vizitë në Muzeun Historik...

TIRANË, 17 prill /ATSH/ - Një grup nxënësish nga Kosova kanë vizituar Muzeun Historik Kombëtar në kuadër të programit të shkëmbimit të nxënësve Shqipëri-Kosovë...

FOTO/ Dyfishohen vizitorët në Muzeun Historik Kombëtar gjatë marsit

TIRANË, 5 prill /ATSH/ - Muzeu Historik Kombëtar po spikat si atraksion kulturor dhe historik për vizitorët vendas dhe të huaj në kryeqytet. Kështu,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA