Ballina Etiketimet Muze

Etiketim: muze

SLLOVENI – Ngrihet Muzeu i Kontrabandës

LUBJANË, 22 maj /ATSH-ANSA/ - Në zonat që dikur përdoreshin për kalimin e kufirit midis Italisë dhe Sllovenisë, atëherë pjesë e Jugosllavisë, në Prestava,...

FOTOGALERI/ Turistë italianë, polakë dhe vietnamezë në muzetë e Krujës

TIRANË, 20 maj/ATSH/ - Mbi 3 mijë vizitorë kanë vizituar Muzeun Kombëtar "Gjergj Kastrioti Skënderbeu" dhe Muzeun Etnografik Krujë, vetëm gjatë fundjavës që lamë...

Trashëgimia kulturore tërheq 16 mijë turistë të huaj në 3 muajt...

TIRANË, 3 maj /ATSH/ - Këtë vit është shënuar një fluks në rritje i vizitorëve vendas dhe të huaj në sitet e trashëgimisë kulturore...

Fluks vizitorësh të huaj në muzetë e Beratit

TIRANË, 30 prill/ATSH/  Fluks vizitorësh në prag të sezonit turistik, në ambientet e muzeut Ikonografik Onufri dhe Etnografik, Berat. Të dhënat tregojnë se numri...

TURQI – Përurohet Muzeu i Trojës

STAMBOLL, 26 mars /ATSH-AA/ - Sot në provincën e Çanakalasë në Turqi do të bëhet hapja zyrtare e Muzeut të Trojës. Muzeu i Trojës do...

Nxitje turizmit, muze për pijet tradicionale shqiptare

TIRANË, 16 mars/ATSH-Maela Marini/ Në funksion të nxitjes së turizmit dhe promovimit të pijeve tradicionale vendase do të ndërtohen Muzeu Kombëtar i Rakisë në...

Bronx, hapet muzeu i hip-hopit

TIRANË, 14 mars/ATSH/- Hip-hopi do të ketë muzeun e vet në New York. Lajmin e bëri të ditur reperi amerikan Kurtis Blow, i cili theksoi...

Të edukojmë përmes kulturës- Muzeu i Tepelenës nis projektin “Eja në...

TIRANË, 8 shkurt/ATSH/- Prej një muaji punonjësit e Muzeut të Tepelenës kanë nisur programin prezantues, duke shkuar në çdo shkollë të fshatrave dhe qytetit,...

SHBA – Muzeu MoMa i Nju-Jorkut mbyll përkohësisht dyert

UASHINGTON, 5 shkurt /ATSH-AFP/ - Muzeu i Artit Modern në Nju-Jork do të mbyllë dyert për një periudhë katërmujore, nga mesi i qershorit deri...

FOKUS – Një zhytje në Luftën e Ftohtë

UASHINGTON, 2 shkurt /ATSH-AFP/ - Portrete të Leninit të varuara në mure, në sfondin e muzikës ushtarake sovjetike, zyra të agjentëve të KGB-së të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA