Ballina Etiketimet Musk

Etiketim: musk

Fantazia e shfrenuar e Musk: Një birrë ”Tesla”!

BERLIN, 13 tetor /ATSH-ANSA/ - Elon Musk, i cili prodhon automjete elektrike ''Tesla'', ka vendosur të prodhojë edhe një birrë me këtë emër. Me rastin...

Musk dhe Bezos garë miliardash

UASHINGTON, 12 tetor /ATSH-DPA/ - Përçarja mes dy prej njerëzve më të pasur mbi Tokë vazhdon të thellohet, pasi themeluesi i ''SpaceX'' dhe ''Tesla'',...

SpaceX i Elon Musk shtyn dërgimin e civilëve në hapësirë

FLORIDA, 14 shtator /ATSH-AA/ - Elon Musk do të bëhet miliarderi i fundit që do të mbikëqyrë nisjen e civilëve në hapësirë, të caktuar...

Elon Musk prezanton robotin humanoid

SAN FRANCISKO, 21 gusht /ATSH-ANSA/ - Kreu ekzekutiv i Tesla-s, Elon Musk ka prezantuar projektin për zhvillimin e një roboti humanoid, që do të...

Musk: Detyra si shef i ”Tesla”-s gjëja që… urrej më së...

KALIFORNI, 14 korrik /ATSH-AA/ - Shefi i kompanisë ''Tesla'', Elon Musk tha se e urren faktin e të qenit shefi i kompanisë së tij. Sipas...

Elon Musk jeton në një shtëpi me qira… 50 000-dollarëshe!

SAN FRANCISKO, 2 korrik /ATSH/ - Kreu i Tesla-s, Elon Musk, njeriu i dytë më i pasur në botë, me një vlerë neto prej...

Musk dëshiron 500 000 përdorues për ”Starlink”

KALIFORNI, 1 korrik /ATSH-DPA/ - Miliarderi Elon Musk shpreson të mbledhë rreth gjysmë milioni përdorues për shërbimin e tij satelitor të internetit ''Starlink'' deri...

Elon Musk planifikon deri në 30 miliardë dollarë investime në Starlink

BARCELONË, 29 qershor /ATSH-AFP/ - Miliarderi i SpaceX, Elon Musk e vlerësoi sot 20 deri në 30 miliardë dollarë (rreth 17-25 miliardë euro) shumën...

SHBA – Hetime për evazion të mundshëm fiskal të Bezos, Musk...

UASHINGTON, 9 qershor /ATSH-DPA/- Autoriteti i taksave amerikane deklaroi se po hetonte dokumentet e taksave të papaguara të super të pasurve të vendit, përfshirë...

Elon Musk i treti në botë nga pasuria

NJU JORK, 18 maj /ATSH-DPA/ - Kreu i Tesla-s, Elon Musk është futur në listën e më të pasurve dhe tani është në vendin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA