Ballina Etiketimet Mushkeri

Etiketim: mushkeri

COVID-19 – Qelizat burimore riparojnë dëmtimet e mushkërive

ROMË, 15 shkurt /ATSH-ANSA/ - Autotransplantimi i qelizave burimore (qeliza staminale autologe) te një pacient me formë të rëndë klinike të pneumonisë SARS-CoV2, para...

Trajtim i ri kundër tumorit të mushkërive

ROME, 24 janar /ATSH-ANSA/ - Një trajtim për një formë të veçantë të kancerit të mushkërive mbërriti gjithashtu në Itali. Bëhet fjalë për Nsclc,...

Zuckerberg shpërblen teknologjinë që ”sheh” trupin e njeriut

PARIS, 5 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Fondacioni bamirës i Mark Zuckerberg dhe bashkëshortes, Priscilla Chan shpërbleu me një milion dollarë projektin kërkimor europian që ka...

Xenon zbulon dëmtimin e mushkërive deri në tre muaj pas infektimit...

LONDER, 4 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Shërimi nga Covid-19 nuk është një rrugë e lehtë, pasi kontraktimi i virusit në mënyrë simptomatike mund të ketë...

Ushqimet e dobishme për mushkëri të shëndetshme

TIRANË, 2 shtator /ATSH/ Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, çrregullimet e rrugëve respiratore prekin përafërsisht 3 milionë njerëz në vit. Ajri i ndotur si...

21 Nëntori, dita Botërore kundër sëmundjeve kronike të mushkërive

TIRANË, 21 nëntor/ATSH/- 21 Nëntori njihet ndryshe si dita botërore e sëmundjeve pulmonare obstruktive kronike (SPOK), pra sëmundjet e mushkërive. Dita Botërore e SPOK-ut ka...

ART – Venusi i Botticelli-t fsheh detajet anatomike të jetës!

FIRENCE, 25 mars /ATSH-ANSA/ - Në pikturën e famshme të Botticelli, “Nascita di Venere” (Lindja e Venusit), është fshehur një mushkëri. Skica, detajet anatomike...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA