Ballina Etiketimet Motor

Etiketim: motor

NASA: Dështon prova e motorit të raketës gjigante SLS

UASHINGTON, 17 janar /ATSH-AFP/ - NASA kreu një provë ndezjeje në motorët e raketës së saj gjigante SLS, por ajo dështoi më herët sesa...

MV Agusta celebron 75-vjetorin me një model të ri

ROMË, 22 nëntor /ATSH-ANSA/- Motori ''agresiv'' MV Agusta feston 75-vjetorin e tij. Quhet ''Superveloce 75anniversario'' emri i modelit të ri që kompania mendoi për të...

MOTORA – Shitet brenda pak orësh modeli i ri ”Aprilia Tuono...

NOALE, 7 shtator /ATSH-AA/ - Dhjetë motorat e parë të markës ''Aprilia Tuono V4 X Limited Edition'' u shitën vetëm brenda disa orësh. Të shumtë...

LUKSEMBURG – Gjykata e Drejtësisë së BE pajtohet me Google mbi...

LUKSEMBURG, 24 shtator /ATSH-ANSA/- Gjykata e Drejtësisë së BE pajtohet me Google: motorët e kërkimit nëse pranojnë një kërkesë për fshirje nga një përdorues...

TOKIO – Mitsubishi Motors: Ish-shefi Ghosn mori 7,8 milionë euro ilegalisht

TOKIO, 18 janar /ATSH-DPA/- Carlos Ghosn, i cili shërbeu si president i kompanisë Nissan Motor dhe Mitsubishi Motors, ka marrë në mënyrë të paligjshme...

TEKNOLOGJI – Motori i parë i printuar në 3D

BERLIN, 9 dhjetor /ATSH-DPA/ - Gjërat që mund të printoni janë emri, ndonjë dokument dhe së fundmi një motor. Kompania gjermane “BigRep” deklaron se motori...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA