Ballina Etiketimet Mosmarreveshje

Etiketim: mosmarreveshje

FISHË TEKNIKE – Pesë mosmarrëveshjet e mëdha aktuale ruso-amerikane

PARIS, 14 maj /ATSH-AFP/ - Nga Venezuela te Irani, tema e mosmarrëveshjeve mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikën nuk mungon dhe lista duket...

KINË – Negociatat do të vijojnë për zgjidhjen e tri pikave...

PEKIN, 11 maj /ATSH-AFP/ - Tri pika mosmarrëveshje nuk arritën zgjidhjen mes Kinës dhe SHBA-së në mbyllje të bisedimeve tregtare në Uashington. Pavarësisht të...

Moska i kërkon Tokios të njohë paraprakisht sovranitetin rus në ishujt...

MOSKË, 14 janar /ATSH-AFP/ - Rusia paralajmëroi sot Japoninë që të mos presë progrese në mosmarrëveshjen territoriale që dëmton marrëdhëniet e tyre që prej...

SHËNIM – Një aleancë e vështirë, gjashtë pikat e mosmarrëveshjes midis...

nga Luana Sarmini-Buonaccorsi SHBA, 10 gusht /ATSH-AFP/ - Tensionet midis Uashingtonit dhe Ankarasë kaluan në një tjetër fazë me njoftimin e presidentit amerikan, Donald Trump...

POLONI – Kryetarja e Gjykatës Supreme kundërshtohet nga konservatorët pas rikthimit...

VARSHAVË, 17 korrik /ATSH-AFP/ - Kryetarja e Gjykatës Supreme, Malgorzata Gersdorf e kundërshtuar nga konservatorët në pushtet në Poloni, u rikthye sot në punë...

FISHË TEKNIKE – Emri i Maqedonisë, datat kyçe të mosmarrëveshjeve Athinë-Shkup

PARIS, 30 mars /ATSH-AFP/ - Maqedoni, emri i ish-Republikës jugosllave ka përkeqësuar që prej vitit 1991 marrëdhëniet mes Athinës dhe Shkupit, që kanë rinisur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA