Ballina Etiketimet Mosmarreveshje

Etiketim: mosmarreveshje

MV – Mariçiç: Mosmarrëveshja me Bullgarinë të zgjidhet përmes vlerave evropiane

SHKUP, 11 dhjetor /ATSH-MIA/- Ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiç në një intervistë për gazetën sllovene "Dello" theksoi rëndësinë e zgjerimit të Bashkimit Evropian, i...

GJENEVË – Uashingtoni gati të rinisë organin e OBT-së për zgjidhjen...

GJENEVË, 15 tetor /ATSH-AFP/ - Përfaqësuesja amerikane e Tregtisë, Katherine Tai, sinjalizoi mundësinë e rifillimit të funksionimit të organit të OBT-së për zgjidhjen e...

TURQI – Ankaraja: Dëshirojmë zgjidhjen e problemeve me Greqinë

STAMBOLL, 25 janar /ATSH-AFP-AA/ - Turqia theksoi sot se dëshironte zgjidhjen e problemeve me Greqinë përsa i përket eksplorimit të hidrokarbureve në Mesdheun Lindor,...

BRUKSEL – Von der Leyen-Johnson mosdakordësi për një marrëveshje post Brexit

BRUKSEL, 7 nëntor /ATSH-AFP/ - Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen dhe kryeministri britanik, Boris Johnson konfirmuan, në përfundim të një bisede,...

SHKUP – BE: MV të zgjidhë mosmarrëveshjet historike me Bullgarinë

SHKUP, 7 tetor /ATSH-AFP/ - Eurokomisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, tha sot se shpreson që negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut do të...

TURQI – Erdogan: Mosmarrëveshja me Greqinë mund të zgjidhet me dialog...

STAMBOLL, 16 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan tha sot se mosmarrëveshja me Greqinë, në lidhje me Mesdheun Lindor, mund të zgjidhet...

FOKUS – Greqia dhe Turqia vazhdojnë mosmarrëveshjet edhe pas ndërmjetësimit të...

ATHINË, 4 shtator /ATSH-AFP/ - Turqia akuzoi sot Greqinë për shmangien e dialogut dhe gënjeshtrave pasi kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis theksoi se bisedimet e...

MALI I ZI – Fillojnë zgjedhjet parlamentare në sfondin e mosmarrëveshjeve...

PODGORICË, 30 gusht /ATSH-AFP/ - Malazezët votojnë sot në zgjedhjet legjislative duke vënë në provë tre dekada të dominimit të formacionit të presidentit pro-perëndimor...

SHBA – FMN: Uashingtoni dhe Pekini kanë shumë për të bërë...

UASHINGTON, 17 janar /ATSH-AFP/ - SHBA-ja dhe Kina kanë akoma shumë për të bërë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve të tyre tregtare edhe pse marrëveshja...

LONDËR – NATO miraton deklaratën finale pavarësisht mosmarrëveshjeve

UOTFORD, 4 dhjetor /ATSH-AFP/ - Njëzet e nëntë anëtarët e NATO-s miratuan sot në përfundim të samitit me rastin të 70-vjetorit të themelimit, shënuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA