Ballina Etiketimet Morrison

Etiketim: morrison

AUSTRALI – Morrison: Nuk duam të zgjedhim midis SHBA dhe Kinës

KANBERRA, 24 nëntor /ATSH-ANSA/ - Fokusimi i Australisë në interesat të saj kombëtare dhe në skenën botërore është keqinterpretuar si një rreshtim me SHBA...

Australia mbron caqet klimatike pas premtimit për zero emisione

SIDNEJ, 9 nëntor /ATSH-DPA/ - Kryeministri australian, Scott Morrison ritheksoi qëllimet e vendit të tij për klimën, pasi Joe Biden u shpall fituesi i...

AUSTRALI – Morrison: Masat kufizuese kundër virusit goditje e rëndë për...

SIDNEI, 6 gusht /ATSH-DPA/ - Masat e ashpra kufizuese të zbatuara këtë javë në shtetin e Viktorias, për të frenuar një shpërthim të ri...

AUSTRALI – Morrison: Ndjesë për deklaratën për skllavërinë

KANBERRA, 12 qershor /ATSH-DPA/ - Kryeministri australian, Scott Morrison kërkoi falje pasi u kritikua për komentet, sipas të cilave në Australi nuk kishte pasur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA