Ballina Etiketimet MODIFIKIM

Etiketim: MODIFIKIM

BIOTEKNOLOGJI – Pekini bllokon testet mbi modifikimin gjenetik

PEKIN, 2 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Qeveria kineze ka mbyllur laboratorin e punës së grupit të kërkimit të Universitetit Jugor të Shkencave dhe Teknologjisë në...

KINË – Pekini hap një hetim në lidhje me modifikimin gjenetik...

PEKIN, 27 nëntor /ATSH-AFP/ - Kina ka urdhëruar zhvillimin e një hetimi për të verifikuar pohimin e një shkencëtari kinez, që garanton se ka...

KINË – Hapet “Kutia e Pandorës”, komuniteti shkencor kritikon modifikimin gjenetik...

PEKIN, 26 nëntor /ATSH-DPA/ - Shkencëtarët dhe akademikët nga e gjithë bota dënuan sot një kërkim kinez që pretendon se, për herë të parë...

BIOTEKNOLOGJI – Lindin binjaket e para me ADN të modifikuar, rezistente...

PEKIN, 26 nëntor /ATSH-ANSA/ - Lindin në Kinë binjaket e para me ADN-në e modifikuar me teknikën e prerje-ngjitjes së ADN-së duke i bërë...

MJEKËSI – Modifikohen gjenetikisht dy fëmijë?

PEKIN, 26 nëntor /ATSH-DPA / - Një studiues kinez pretendon se, për herë të parë në histori, ka modifikuar gjenet e dy fëmijëve, një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA