Ballina Etiketimet Model

Etiketim: model

MV Agusta celebron 75-vjetorin me një model të ri

ROMË, 22 nëntor /ATSH-ANSA/- Motori ''agresiv'' MV Agusta feston 75-vjetorin e tij. Quhet ''Superveloce 75anniversario'' emri i modelit të ri që kompania mendoi për të...

”Sony” prezanton modelin Xperia 2 II me risi teknologjike

SEUL, 20 shtator /ATSH-ANSA/ - Cilësi audiovizive, madhësi kompakte dhe lidhja 5G janë ndër pikat e forta të modelit  Xperia 2 II, prezantuar nga...

Samsung paraqet ”Galaxy S20 Fan Edition”

SEUL, 15 shtator /ATSH-ANSA/ - Kompania Samsung po planifikon një ngjarje të re për të shfaqur produktet e fundit Galaxy. Pas 5 gushtit të kaluar,...

MOTORA – Shitet brenda pak orësh modeli i ri ”Aprilia Tuono...

NOALE, 7 shtator /ATSH-AA/ - Dhjetë motorat e parë të markës ''Aprilia Tuono V4 X Limited Edition'' u shitën vetëm brenda disa orësh. Të shumtë...

FUTBOLL – Rummenigge: Bundesliga model motivimi për të tjerët

MYNIH, 22 maj /ATSH-DPA/ - Presidenti i skuadrës së Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge shpreson se rifillimi i Bundesligës mes pandemisë do të shërbejë si...

INDUSTRI – COVID-19 frenon prezantimin e Cadillac Lyriq

DETROIT, 23 mars /ATSH-ANSA/- Jo vetëm konferencat dhe shfaqjet motorike: koronavirusi gjithashtu është duke 'zhdukur' lëshimet e modeleve të reja të programuara tashmë nga...

Provimet kombëtare të arsimit bazë, Shahini publikon udhëzuesin për klasat e...

TIRANË, 19 mars/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Besa Shahini ka publikuar udhëzuesin dhe modelin e pyetjeve për Provimet Kombëtare të Arsimit Bazë. Materiali...

TEKNOLOGJI – Apple plan riparimi falas për iPhone 6 dhe 6S

NJU JORK, 13 tetor /ATSH-ANSA/ - Kompania Apple ka nisur një plan riparimi falas për modelet iPhone 6 dhe iPhone 6S, në lidhje me...

SHBA – Kompania ”Fisher-Price” tërheq 5 milionë ndenjëse për foshnja

UASHINGTON, 13 prill /ATSH-AFP/ - Kompania amerikane ''Mattel'' njoftoi të premten tërheqjen në të gjithë botën të 4,7 milionë karrigeve relaksi për foshnja të...

Miratohet modeli i tregut të gazit natyror

TIRANË, 9 tetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot modelin e tregut të gazit natyror. Modeli i tregut i gazit natyror, i përcaktuar në këtë vendim,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA