Ballina Etiketimet Mode

Etiketim: mode

Çfarë e shndërroi në legjendë Pierre Cardin?

ROMË, 1 janar /ATSH-ANSA/ - Stilisti i njohur Pierre Cardin, i cili vdiq më 29 dhjetor, ishte i njohur për stilin e tij avangardë dhe...

KOMENT – 2020-a viti i ”zi” për modën

MILANO, 5 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Viti 2020 ka rezultuar i ''zi'' për modën, edhe pse blerjet në internet kanë zbutur pjesërisht situatën e saj...

FOKUS – Moda italiane në prag katastrofe ekonomike për shkak të...

MILANO, 16 gusht /ATSH-ANSA/- Në sektorin e modës kemi një katastrofë të paparë ekonomike, deklaroi Cirillo Marcolin, president i ''Confindustria Moda''. Studimi ekonomik "Tekstile, Modë...

MODË – Edhe sendet e luksit vuajnë pasojat e koronavirusit

MILANO, 9 maj /ATSH-ANSA/ - Produktet e luksit kanë humbur 25% në tremujorin e parë dhe sipas gjasave në të dytin do të jetë...

MODË – Gucci fillon punën nën rregulla të rrepta sanitare

FIRENCE, 21 prill /ATSH-ANSA/- Laboratori i lëkurës për këpucët famoze Gucci në Firence, ka hapur dyert pas një muaji bllokimi në sigurinë maksimale për...

INDUSTRI – Armani konverton prodhimin: nga fustane në pajisje për punonjësit...

MILANO, 26 mars /ATSH-ANSA/ - Grupi Armani komunikoi në një njoftim për shtyp konvertimin e të gjitha impianteve të saj italiane të prodhimit të ...

SOFT NEWS – COVID-19 ”tkurr” modën, Armani prezanton me dyer të...

MILANO, 24 shkurt /ATSH-ANSA/ - Stilisti me fame botërore, Giorgio Armani prezantoi koleksionin e tij të ri me dyer të mbyllura, pa pjesëmarrës në...

GJERMANI – Joop: Moda ka humbur sensin e humorit

BERLIN, 16 janar /ATSH-DPA/ - Në industrinë e modës, në këto kohë, ka më pak të qeshura, sipas stilistit gjerman dhe themeluesit të kompanisë...

FOTO/ Fustanet velur të duhurat për t’u dukur “mbretëresha e mbrëmjes”

TIRANË, 26 dhjetor /ATSH/ - Të butë, të mëndafshtë, të këndshëm. Le t’u japim mirëseardhjen veshjeve më të dashura të këtij dimri: fustanet velur. Pavarësisht...

SOFT NEWS – ”Made in China” ”pushton” luksin parizian

PARIS, 20 dhjetor /ATSH-AFP/ - Akoma shpesh sinonim i veshjeve të lira, pak e nga pak ''Made in China'' po hyn në botën e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA