Ballina Etiketimet Mjedis

Etiketim: mjedis

Dyoksidi i karbonit nivele rekord

GJENEVË, 24 nëntor /ATSH-AA/ - Niveli i dyoksidit të karbonit (CO2) në atmosferë ka arritur një rekord të ri prej 410,5 grimca për një...

Integrimi europian/ BE, 212 milionë euro investime në mjedis gjatë 10...

TIRANË, 9 nëntor /ATSH/ Bashkimi Europian ka dhuruar më shumë se 212 milionë Euro për investime në mjedis gjatë 10 viteve të fundit për...

Ndotja e ajrit i kushton 166 miliardë euro në vit Europës

PARIS, 21 tetor /ATSH-AFP/ - Ndotja e ajrit ka kushtuar 166 miliardë euro në vit në Europë, sipas një raporti të publikuar sot që...

Gjirokastër, forcim i masave për parandalimin e shfrytëzimeve të paligjshme të...

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Respektimi i kuadrit ligjor e normativ në fushën e mjedisit dhe territorit në qarkun e Gjirokastrës ishte sot në qendër të...

Kim në Sarandë: Pastrimi i mjedisit ka të bëjë me demokracinë,...

TIRANË, 17 shtator /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, kërkoi sot nga qytetarët që të tregohen të përgjegjshëm në respektimin...

Ndotje të ujërave dhe territorit në Lushnjë, gjobitet me 2 milionë...

TIRANË, 1 shtator/ATSH/ Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit në bashkëpunim me Policinë e Shtetit ka ushtruar kontroll në subjektin me aktivitet trajtim dhe...

Konfirmohet folezimi i lejlekut të zi në Shqipëri

TIRANË, 19 gusht /ATSH/ - Konfirmohet folezimi i lejlekut të zi në Shqipëri. Shoqata për Mbrojtjen dhe ruajtjen e mjedisit natyror në Shqipëri (PPNEA) ka...

Rindërtimi/ Shemben dy pallate 5-katëshe në Hamallaj

TIRANË, 11 gusht/ATSH/ Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit dhe Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit në Durrës shembën sot 2 pallate 5-katëshe në Hamallaj,...

Dimali, pjesë e destinacioneve turistike

TIRANË, 7 gusht/ATSH/ Inaugurohet sheshi qendror i bashkisë Dimal, ish-Ura Vajgurore, ku deri më tani janë rikonstruktuar me fondet e bashkisë së qytetit dhjetë...

Normaliteti i ri na kërkon në çdo moment të mbrohemi nga...

TIRANË, 7 gusht/ATSH/-Normaliteti i ri na kërkon në çdo moment të mbrohemi nga infektimi me COVID-19 Ky është mesazhi i publikuar mëngjesin e të premtes...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA