Ballina Etiketimet Mjedis

Etiketim: mjedis

MJEDIS – Zbulohen tonelata me mbetje plastike në një arkipelag në...

SIDNEI, 16 maj /ATSH-AFP/ - Mijëra fragmente plastike janë grumbulluar në një arkipelag në Oqeanin Indian, një shenjë shtesë e madhësisë së kësaj ndotjeje...

Mjedisi, delegacioni shqiptar në Bruksel për përafrimin e legjislacionit

TIRANË, 13 maj/ATSH/ "Përafrimi i legjislacionit shqiptar me atë europian ka shënuar progres gjithnjë e më në rritje", deklaroi sot nga Brukseli zv/ministrja e...

LONDËR – Zero emetime të gazrave serrë brenda 2050

LONDËR, 3 maj /ATSH-AA/- Komiteti për ndryshimin e klimës, një organ këshillues joqeveritar tha se Britania e Madhe duhet të vendosë objektivin ''zero'' për...

FOKUS – Duke shkatërruar natyrën, njerëzimi po sulmon vetveten

PARIS, 25 prill /ATSH-AFP/ - Si të frenojmë shkatërrimin e natyrës, jetësore për njerëzimin? Shkencëtarë dhe drejtues të qeverive mblidhen javën e ardhshme për...

SOFT NEWS – Nju Jorku sakrifikon hot-dogun për mjedisin

NJU-JORK, 24 prill /ATSH-ANSA/ - Për të luftuar ndryshimin klimatik Nju Jorku është gati të sakrifikojë edhe hot-dogët e tij të famshëm. Në fakt, kryebshkiaku...
video

Mjedisi dhe klima bashkoi Ballkanin në Tiranë, zv/ministrja Çuçi: Tashmë kemi...

TIRANË, 8 prill/ATSH-A.Fortuzi/ - Rajoni i Ballkanit është bashkuar në Tiranë me një deklaratë të përbashkët për të qenë si një trup i vetëm...

Zv/ministrja Çuçi: Qeveria e angazhuar për uljen e ndotjes dhe përmirësimin...

TIRANË, 19 mars/ATSH/ - Zëvendësministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Ornela Çuçi ka zhvilluar në Tiranë një takim me përfaqësues të vendeve të Mesdheut për...

KEJP TAUN – OKB: Ndotja mund të shkaktojë miliona vdekje të...

KEJP TAUN, 13 mars /ATSH-DPA/ - Dëmi ndaj planetit është aq i madh sa do të bëhet gjithmonë e më kërcënues për shëndetin nëse...

GJERMANI – Merkel thërret takim të nivelit të lartë për ndalimin...

BERLIN, 7 mars /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel kërkon të diskutojë se si të ulë ndikimin që ka në klimë transporti gjatë një...

Gjirokastër, marrëveshje bashkëpunimi mes ministrisë së Turizmit dhe universiteteve

TIRANË, 5 mars /ATSH/ - Në Universitetin e Gjirokastrës u nënshkrua marrëveshja e bashkëpunimit për mjedisin midis Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit, PNUD-it, Universitetit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA