Ballina Etiketimet Mision

Etiketim: mision

KINË – Pekini: Misioni i OBSH për origjinën e COVID-19 edhe...

PEKIN, 13 janar /ATSH-ANSA/ - Të kuptuarit e origjinës së COVID-19 është një detyrë shkencore dhe ekipi i ekspertëve të OBSH-së, për këtë qëllim,...

COVID-19 – Ryan: Misioni në Kinë për të kërkuar fakte jo...

GJENEVË, 11 janar /ATSH-AFP/ - OBSH siguroi sot se misioni i saj për të hetuar origjinën e pandemisë, që pritet këtë javë në Kinë,...

Misioni kinez Chang’e-5 kthehet me sukses në Tokë

PEKIN, 17 dhjetor /ATSH-AA/ - Misioni Chang'e-5 i Kinës është kthyer me sukses në Tokë. Transmetuesi shtetëror i Kinës CGTN njoftoi se duke sjellë mostrat...

Një mision drejt ajsbergut sa sipërfaqja e Luksemburgut

ROMË, 16 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Shkencëtarët nga programi britanik ''Antarktik Survey'' po përgatiten për një mision urgjent në ajsbergun më të madh në botë,...

BRUKSEL – Stoltenberg: Misioni i NATO-s në Afganistan dhe Irak do...

BRUKSEL, 19 nëntor /ATSH-ANSA/- Ne do të vazhdojmë të trajnojmë, këshillojmë dhe ndihmojmë forcat afgane në luftën e tyre kundër terrorizmit ndërkombëtar edhe pas...

BRUKSEL – NATO vazhdon misionin afgan, pavarësisht tërheqjes së SHBA-së

BRUKSEL, 18 nëntor /ATSH-AFP/ - NATO mbetet e përkushtuar në misionin e saj në Afganistan, pavarësisht nga njoftimi i SHBA-së për reduktimin e trupave...

BRUKSEL – NATO forcon misionin e saj në Irak

BRUKSEL, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Aleatët e SHBA-së ranë dakord sot të forcojnë misionin e NATO-s në Irak dhe paralajmëruan Uashingtonin kundër një shkëputjeje...

Misioni i rradhës në Venus ndoshta… privat?

UASHINGTON, 27 shtator /ATSH-AFP/ - A do të mundet një kompani e vogël raketash ta kalojë NASA-n dhe Europën, duke eksploruar Venusin brenda tre...

SHBA – OKB zgjat misionin e saj të paqes në Liban

UASHINGTON, 28 gusht /ATSH-AF/ - OKB-ja rinovoi sot me një vit misionin e saj të paqes në Liban (UNIFIL), duke zvogëluar personelin e saj...

TRIPOLI – OKB: Autoritetet të bashkëpunojnë me Misionin e Gjetjes së...

TRIPOLI, 22 gusht /ATSH-AFP/ - OKB-ja u bëri thirrje sot autoriteteve libiane të bashkëpunojnë me ekipin e Gjetjes së Fakteve (FFML), që duhet të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA