Ballina Etiketimet Miqesi

Etiketim: miqesi

BERLIN – Merkel: VGE një mik i madh që Gjermania e...

BERLIN, 3 dhjetor /ATSH-AFP/ - Me vdekjen e ish-presidentit francez, Valery Giscard d'Estaing, Gjermania humbi një mik, reagoi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel. "Me Valery...

Vetëm në këtë mënyrë mund të miqësoheni me… macet!

LONDËR, 12 tetor /ATSH-ANSA/ - Ekziston një teknikë shumë specifike për të zbuluar simpatitë e një maceje. Thjesht hidhjani sytë ngadalë dhe më pas mbyllni...

FOTO/ Pallati i Kulturës dhe Akademia e Arteve vishen me ngjyrat...

TIRANË, 2 korrik/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka zgjedhur një mënyrë mjaft unike për të uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

Trajneri i Kombëtares, Reja: Humanizmi i shqiptarëve, shembull për t’u shpërndarë...

TIRANË, 1 prill /ATSH/ Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit Edoardo Reja, në një intervistë për "Corriere Dello Sport", ka shprehur vlerësimin për ndihmën...

Foto/ Vogëlushët e Gramshit me një mesazh të veçantë për të...

TIRANË, 19 shtator/ATSH/ “Unë do të kujdesem më shumë për mjedisin, po ti?” - ishte thirrja e vogëlushëve të Gramshit. Në kuadër të Javës Europiane...

GJERMANI – Merkel kërkon të vazhdojë miqësinë e ngushtë me Londrën...

BERLIN, 23 korrik /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi sot kryeministrin e ri britanik, Boris Johnson duke insistuar mbi faktin se ajo kërkon...

SOFT NEWS – Pema simbol i miqësisë Trump-Macron u… tha!

UASHINGTON, 10 qershor /ATSH-AFP/ - Fotoja e presidentit amerikan, Donald Trump dhe e homologut të tij francez, Emmanuel Macron duke mbjellë një lis në...

UASHINGTON – Malmstrom: BE-ja dhe SHBA-ja duhet të eliminojnë taksat për...

UASHINGTON, 7 mars /ATSH-AFP/ - Komisionerja europiane për Tregtinë, Cecilia Malmstrom vlerësoi sot se eliminimi i taksave doganore mbi produktet industriale amerikane dhe europiane...

ROMË – Giuseppe Conte: Miqësia Itali-Francë është historike

ROMË, 22 janar /ATSH-AFP/ - Shefi i qeverisë italiane, Giuseppe Conte theksoi të martën miqësinë historike të vendit të tij me Francën, duke u...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA