Ballina Etiketimet Minoritet

Etiketim: minoritet

NJU JORK – HRW: Pekini po kryen një ofensivë botërore kundër...

NJU JORK, 15 janar /ATSH-AFP/ - Qeveria kineze po kryen një sulm me intensitet të pazakontë kundër sistemit ndërkombëtar për mbrojtjen e të drejtave...

Minoriteti pasuri kulturore, urë lidhëse mes dy vendeve

TIRANË, 22 Qershor /ATSH-Gjergji Mima/ - Kryeministri Edi Rama e cilësoi minoritetin grek në Shqipëri si pasuri kulturore dhe urë lidhëse midis dy vendeve. Ai...

Pronat e minoritetit, materialet kompromentuese pranë komisionit të Vetingut

TIRANË, 22 qershor/ATSH/-Një qytetar nga Saranda i kërkoi kryeministrit të vendit më shumë akte nënligjore për përfaqësimin e minoritetit në institucione dhe veçanërisht në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA