Ballina Etiketimet Ministri

Etiketim: ministri

Më 21 maj nis zbatimi i marrëveshjes me Frontex

TIRANË, 17 maj/ATSH/- Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, pas inspektimit në Pikën e Kalimit Kufitar të Kapshticës, ka bërë të ditur se në datën...

Parandalimi i pastrimit të parave, misioni i ekspertëve nga Austria e...

TIRANË, 16 prill /ATSH-A. Fortuzi/ - Një mision ekspertësh nga Austria dhe Kroacia janë duke dhënë duke eksperiencën e tyre pranë Ministrisë së Financave...

Sulmi i protestuesve me bojë, Rama: Produkti më i ri për...

TIRANË, 28 mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama e cilësoi spërkatjen me bojë të godinës së Ministrisë së Brendshme nga mbështetësit e opozitës si produktin më...

Muaji i grave, infermierja 31 vite në shërbim të pacientëve të...

TIRANË, 20 mars/ATSH/ - Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në marsin e grave, ka sjellë në vëmendje Hajrie Hysenin, infermiere e Shërbimit të...

Siguria në stadiume, Policia e Shtetit vullnet për të marrë angazhimin...

TIRANË, 11 mars/ATSH/- Ministri i Brendshëm, Sander Lleshaj është shprehur se siguria në stadium ka një faturë, që duhet paguar nga dikush. Ministri Lleshaj...

Ministria e Shëndetësisë dënon agresionin ndaj mjekëve

TIRANË, 7 mars/ATSH/-Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dënon me forcë aktin barbar të dhunës ndaj mjekes specializante në klinikën e parë të kirurgjisë...

FOKUS – NATO diskuton hapat për mbrojtjen e Europës

BRUKSEL, 13 shkurt /ATSH-DPA/ - Ministrat e Mbrojtjes të NATO-s do të marrin në konsideratë, gjatë bisedimeve dyditore në Bruksel, duke filluar nga sot,...

SHKUP – Rrëzohet mocioni i mosbesimit për Dimitrovin

SHKUP, 30 janar /ATSH-ANSA/ - Parlamenti maqedonas ka hedhur poshtë një mocion mosbesimi ndaj ministrit i Punëve të Jashtme, Nikola Dimitrov, i akuzuar nga...

Rritja e çmimeve nga “Urdhri i Stomatologut”, Ministria e Shëndetësisë kërkon...

TIRANË, 25 janar/ATSH/-Pas kundërshtisë në votimin për vendosjen e tarifave për shërbimet dentare, Ministria e Shëndetësisë ka ndërmarrë një tjetër hap për të bllokuar...

Ambasadorja e Italisë thërritet në Ministrinë franceze të Punëve të Jashtme...

PARIS, 21 janar /ATSH-AFP/ -Ambasadorja e Italisë në Francë u thërrit sot në Ministrinë franceze të Punëve të Jashtme pas deklaratave të zëvendëspresidentit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA