Ballina Etiketimet Minister

Etiketim: minister

Procedimi penal për shitblerje të paligjshme të organeve/ Gjonaj i kërkon...

TIRANË, 24 shkurt/ATSH/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, zhvilloi sot një takim online me Ministrin e Drejtësisë të Spanjës, Juan Carlos Campo Moreno, me...

Kushi bisedë me homologun turk, Ziya Selçuk: Çojmë përpara bashkëpunimin mes...

TIRANË, 29 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi zhvilloi sot një bisedë online me homologun e saj turk, Ministrin e Arsimit...

SLLOVENI – Dorëhiqet ministri i Shëndetësisë, pas krizës qeveritare

LUBJANË, 19 dhjetor /ATSH-STA-DPA/ - Ministri i Shëndetësisë i Sllovenisë, Tomaz Gantar dha dorëheqjen, por ajo nuk ka lidhje me trajtimin nga ana e...

Kryeministri Rama emëron Bledi Çuçin ministër të Brendshëm, Milva Ekonomi ministre...

TIRANË, 16 dhjetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama pritet të dërgojë sot për dekretim emrin e ministrit të ri të Brendshëm, pas dorëheqjes së Sandër Lleshajt. "Sot...

Pas firmosjes së dy marrëveshjeve në Abu-Dabi/ Rama, takim me Ministrin...

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot në Abu-Dabi një takim me ministrin e Jashtëm të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheik Abdullah Bin...

TURQI – Lutfi Elvan emërohet si ministër i Financave

STAMBOLL, 10 nëntor /ATSH-AA/ - Sipas një dekreti presidencial të botuar në Gazetën Zyrtare, Turqia ka emëruar Lütfi Elvanin si ministër të ri të...

TURQI – Dorëhiqet ministri i Financave, Berat Albayrak

ANKARA, 9 nëntor /ATSH-DPA/ - Dhëndri i presidentit Recep Tajip Erdogan njoftoi papritur se ai synonte të largohej nga posti i tij si ministër...

Kur rregullat antiCovid-19 nuk i respekton ministri i… Shëndetësisë!

PRAGË, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Ministri çek i Shëndetësisë u gjend sot përballë kritikave pasi ishte fotografuar duke dalë nga një restorant që duhej...

AUSTRI – Ministri i Jashtëm, Schallenberg pozitiv me COVID-19

VJENË, 17 tetor /ATSH-AFP/ - Ministri austriak i Punëve të Jashtme, Alexander Schallenberg u testua pozitiv me COVID-19 dhe u vendos në izolim, njoftoi...

TURQI – Cavusoglu: Asnjë hap prapa në kërkimet në Mesdheun Lindor

ANKARA, 14 shtator /ATSH-ANSA/ - Turqia nuk ka bërë asgjë hap prapa në kërkimet e saj të diskutueshme të hidrokarbureve në Mesdheun Lindor, deklaroi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA