Ballina Etiketimet Milione

Etiketim: milione

COVID-19 – Numri i rasteve në botë tejkalon shifrën 100 milionë

PARIS, 26 janar /ATSH-AA-AFP /- Sipas faqes së internetit "Worldometer", e cila përpilon informacionet më të fundit mbi pandeminë e koronavirusit të ri (COVID-19),...

Lojërat Olimpike të Tokios do të kushtojnë mbi 3,7 miliardë dollarë

PEKIN, 21 janar /ATSH- AA/- Lojërat Olimpike dhe Paraolimpike të Tokios të këtij viti do t'i kushtojnë qeverisë japoneze mbi 390 miliardë jen (3,76...

Mbi 61 milionë të shëruar nga COVID-19 në mbarë botën

GJENEVË, 5 janar /ATSH-AA/- Numri i të shëruarve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka tejkaluar shifrën 61 milionë. Sipas faqes së internetit...

FUTBOLL – Reali i Madridid humbi mbi 100 milionë euro për...

MADRID, 3 dhjetor /ATSH-AA/ - Gjiganti spanjoll i futbollit, Reali i Madridit ka humbur më shumë se 100 milionë euro (120 milionë dollarë) të...

Jordan dhuron dy milionë dollarë për të uriturit e Çikagos dhe...

NJU JORK, 28 nëntor /ATSH-DPA/ - Basketbollisti i njohur amerikan, Michael Jordan dhuroi dy milionë dollarë për të uriturit në dy Karolinat dhe në...

Një pëllumbeshë 1,6 milionë… euro?!

BRUKSEL, 16 nëntor /ATSH-ANSA/ - Një pëllumb postier, ''i arsimuar'' në Belgjikë, u shit në një ankand për një rekord prej 1,6 milionë euro. Ishte...

COVID-19 – Europa tejkalon gjashtë milionë raste

PARIS, 8 tetor /ATSH-ANSA/ - Europa ka tejkaluar gjashtë milionë raste të konfirmuara të koronavirusit, sipas AFP. ''Rastet e koronavirusit në SHBA kaluan dje 7,5...

SHBA – Dadax: Dy milionë të infektuar në botë nga COVID-19

UASHINGTON, 15 prill /ATSH-ANSA/- Rastet e të prekurve nga koronavirusi në të gjithë botën kanë tejkaluar dy milionë persona: sipas llogaritjes së faqes së...

SPORT – CR7 humb 10 milionë euro për shkak të koronavirusit

TORINO, 22 mars /ATSH-MIA/- Fituesi i pesëfishtë i “Topit të artë”, Kristiano Ronaldo do të humbasë rreth 10 milionë euro si rezultat i pandemisë...

SHBA – UNICEF: 6 500 fëmijë sirianë largohen çdo ditë nga...

NJU JORK, 3 shkurt /ATSH-ANSA/ - Kriza në veriperëndim të Sirisë po kthehet në një krizë të paprecedentë ndaj të mbrojtjes së fëmijëve. ''Dhuna e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA