Ballina Etiketimet Migrante

Etiketim: migrante

SHBA – Trump kërkon 4,5 miliardë dollarë shtesë për përballimin e...

UASHINGTON, 2 maj /ATSH-DPA/ - Shtëpia e Bardhë i kërkoi Kongresit amerikan 4,5 miliardë dollarë fonde emergjente për të trajtuar rritjen e fluksit migrator...

BRUKSEL – Eurostat: Pakësohen me 40% kërkesat për azil në BE

VJENË, 26 prill /ATSH-APA/ - Numri i azilkërkuesve në vitin 2018 ra me gati 40% në BE, ku në total, rreth 333 355 refugjatë...

ROMË – Sarraj: Rikthimi i luftës në Libi do të shtyjë...

ROMË, 15 prill /ATSH-AFP/ - Një rikthim i luftës në Libi mund të shtyjë më shumë se 800 000 migrantë drejt brigjeve europiane, paralajmëroi...

SHBA – Trump: Nuk do rikthejmë ndarjen e familjeve të migrantëve

UASHINGTON, 9 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi sot se nuk synon të rikthejë politikën e ndarjes së familjeve të migrantëve që...

VATIKAN – Papa Françesku: Europa e pandjeshme ndaj migrantëve

VATIKAN, 1 prill /ATSH-AFP/ - Papa Françesku ka kritikuar Europën për pandjeshmërinë ndaj migrantëve, kur mijëra prej tyre po mbyten në Mesdhe në përpjekje...

LONDËR – Numri i europianëve migrantë në BM, më i ulëti...

LONDËR, 28 shkurt /ATSH-ANSA/ - Ngadalësohet në nivelin më të ulët në 15 vjet, në sfondin e pasigurive dhe frikën e Brexit, rritja e...

GJENEVE – OIM: 200 të vdekur në Mesdhe vetëm për janarin

GJENEVË, 1 shkurt /ATSH-DPA/ - Rreth 6 000  persona të mbërritur dhe mbi 200 të vdekur, ky është bilanci i fluksit të refugjatëve në...

MILANO – Conte: Sea-Watch3 do të zbarkojë orët e ardhshme

MILANO, 30 janar /ATSH-DPA/ - Migrantët e bllokuar për më shumë se një javë në anijen shpëtuese të bamirësisë Sea-Watch 3 do të lejohen...

ROMË – Autoritetet e Maltës dhe Italisë refuzojnë ankorimin e anijes...

ROMË, 24 janar /ATSH-DPA/- Anija gjermane për shpëtimin e emigrantëve ka shkuar drejt brigjeve siciliane për të kërkuar ankorim prej stuhive të detit, por...

MAROK – Më shumë se 350 imigrantë shpëtohen në Mesdhe

RABAT, 27 dhjetor /ATSH-AFP/ - Marina mbretërore marokene shpëtoi sot në Mesdhe 367 imigrantë ku shumica vinin nga Afrika subsahariane që përpiqeshin të arrinin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA