Ballina Etiketimet Microsoft

Etiketim: microsoft

Microsoft blen Nuance Communications

REDMOND, 12 prill /ATSH-DPA/ - Korporata Microsoft ka rënë dakord të blejë kompaninë e njohjes së fjalës “Nuance Communications Inc.”, duke e vlerësuar kompaninë...

“Microsoft” prezanton MESH, për takimet e së ardhmes me holograme

ROMË, 3 mars /ATSH-ANSA/ - Një mundësi për forma të reja komunikimi personal dhe profesional, për përballimin e kufizimeve pandemike dhe zgjerimin e punës...

“Bosch” dhe “Microsoft” së bashku për makinat e së ardhmes

ROMË, 19 shkurt /ATSH-ANSA/ - Kompania “Bosch” ka zyrtarizuar një marrëveshje bashkëpunimi me “Microsoft” për të zhvilluar një platformë programesh që lejon integrimin e...

Microsoft prezanton “HoloLens” 2 për operacione holografike

ROMË, 12 shkurt /ATSH-ANSA/ - Njëzetekatër orë pa ndërprerje, me 13 operacione ortopedike në të gjithë botën, të kryera me përdorimin e realitetit të...

VW i bashkohet Microsoft për drejtimin autonom të makinave

FRANKFURT, 11 shkurt /ATSH-AFP/ - Gjiganti gjerman i automjeteve Volkswagen dhe ai amerikan i logjistikës Microsoft njoftuan sot një partneritet për zhvillimin e një...

Microsoft prezanton platformën kushtuar punonjësve

ROMË, 7 shkurt /ATSH-ANSA/ - Kompania “Microsoft” ka prezantuar “Viva”, platformën që synon punonjësit dhe integron mjetet për angazhimin, mësimin, mirëqenien, identifikimin dhe ndarjen...

Tremujor pozitiv i Microsoft, kryesisht nga shitjet në cloud dhe Xbox

KALIFORNI, 27 janar /ATSH-DPA/ - Gjiganti Microsoft tejkaloi ndjeshëm pritshmëritë në tremujorin e fundit falë performancës së fortë të biznesit të tij në ''cloud''...

Microsoft: Një program për të biseduar me dikë që nuk jeton...

UASHINGTON, 7 janar /ATSH-ANSA/ - Kompania “Microsoft” kërkon të krijojë një program kompjuterik që mund të simulojë personalitetin e një qenieje njerëzore të vërtetë...

Google dhe Microsoft investime në Josh, rivali indian i TikTok

NJU JORK, 3 janar /ATSH-ANSA/ - Google dhe Microsoft janë ndër investitorët e një rivali indian të TikTok. Aplikacioni në fjalë quhet Josh dhe...

“Microsoft” zgjeron platformën Cloud në hapësirën e jashtme

NJU JORK, 20 tetor /ATSH-DPA/ - Kompania “Microsoft” njoftoi sot se po zgjeron platformën e saj “cloud”, Azure, në hapësirë. “Po punojmë për ta bërë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA