Ballina Etiketimet Meta

Etiketim: Meta

Meta nga Korça: Zgjedhjet të rëndësishme për 100 vitet e ardhshme

TIRANË, 7 mars /ATSH – I. Vata-  Presidenti Ilir Meta deklaroi sot nga nga Korça se "zgjedhje janë shumë të rëndësishme për 100 vitet...

7 Marsi/Meta dekoron disa mësues të shquar në Korçë

TIRANË, 7 mars /ATSH – I. Vata-  Presidenti  Ilir Meta uroi nga qyteti i Korçës 7 Marsin, Festën e Mësuesit, që përkon me 114-vjetorin...

Marrëveshja e koncesionit për aeroportin “Nënë Tereza”/ Komisioni i Ekonomisë rrëzon...

TIRANË, 5 mars /ATSH/ Komisioni për Ekonominë dhe Financat shqyrtoi sot në cilësinë e komisionit përgjegjës Dekretin e Presidentit “Për ratifikimin e ndryshimit të...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Meta: Fushatë informimi mbi mënyrën e re...

TIRANË, 5 mars/ATSH/ Presidenti Ilir Meta theksoi sot rëndësinë e zgjatjes së afatit të vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit sa më parë, për të...

Shqipëria mbështet integrimin euroatlantik të Bosnjë-Hercegovinës

TIRANË, 5 mars/ATSH/ Në kuadër të vizitës së parë zyrtare që po zhvillon në Tiranë, nënkryetarja e Këshillit të Ministrave dhe ministre e Punëve...

Meta: Shumë qytetarë rrezikojnë të mos votojnë, të zgjatet vlefshmëria e...

TIRANË, 5 mars/ATSH/ Presidenti Ilir Meta, i është drejtuar me një shkresë zyrtare Kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi, Kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të...

Meta: Nëse kjo shumicë konfirmohet pa prekur votën, jap dorëheqjen më...

TIRANË, 4 mars /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi sot një takim me përfaqësues të shoqërisë civile për zgjedhjet e 25 prillit, ku...

Kreu i “Vetëvendosjes” Albin Kurti, takime me Metën dhe Bashën

TIRANË, 3 mars/ATSH/ Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim, liderin e Lëvizjes "Vetëvendosje", Albin Kurti. Presidenti Meta e cilësoi takimin me Kurtin vëllazëror,...

“Marrëveshja PD-LSI, asnjë vlerë juridike”/ Balla: Basha është një kukull, nuk...

TIRANË, 2 mars /ATSH/ Sekretari i përgjithshëm i PS, Taulant Balla, deklaroi sot se, marrëveshja mes PD dhe LSI nuk ka asnjë vlerë juridike. Në...

Besëlidhja e Lezhës/ Meta: Unifikimi më gjithëpërfshirës përballë rrezikut të shkombëtarizimit

TIRANË, 2 mars/ATSH/ Presidenti Ilir Meta përkujtoi sot Besëlidhjen e Lezhës, të cilën e cilësoi si unifikimi më gjithëpërfshirës i të gjithë shqiptarëve përballë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA