Ballina Etiketimet Meta

Etiketim: Meta

Meta: I gatshëm të dekretoj datë tjetër për zgjedhjet, dorëzoj edhe...

TIRANË, 24 maj /ATSH/ - Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shprehur sot gatishmërinë që të rishikojë Dekretin për caktimin e datës së zgjedhjeve...
video

Balla: Presidenti në krahun e atyre që mendojnë se reforma në...

TIRANË, 23 Maj /ATSH-Gjergji Mima/ - Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla u shpreh i keqardhur sot që Presidenti i Republikës...

Meta: Çdo përpjekje për zbatimin kushtetues të reformës në drejtësi

TIRANË, 23 Maj /ATSH/ - “Presidenti i Republikës, i ka bërë të gjitha përpjekjet e mundshme deri tani, në mënyrë transparente e sistematike, të...

Familja dinamovite feston 55 vjetorin e Sulejman Demollarit

TIRANË, 23 Maj /ATSH/ - Familja dinamovite ka festuar 55 vjetorin e Sulejman Demollarit. Pjesë e festimeve ishte edhe Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i...

Kritikat e Presidentit Meta për EURALIUS dhe Reformën në Drejtësi

TIRANË, 22 maj /ATSH/ - Presidenti Ilir Meta theksoi sot se nëse Reforma në Drejtësi do të ishte e suksesshme, atëherë Shqipëria asnjë minutë...

Meta: Kosova e ka merituar prej kohësh heqjen e vizave

TIRANË, 21 maj/ATSH/ "Kosova e ka merituar prej kohësh heqjen e regjimit të vizave me Bashkimin Europian, duke i përmbushur tërësisht të gjitha kriteret",...

Meta: Një Shqipëri më përfshirëse është më e drejtë

TIRANË, 20 maj /ATSH/ - “Një Shqipëri më e dhembshur e më përfshirëse, është një Shqipëri më e drejtë dhe frymëzuese, është një Shqipëri...

Meta: Të punojmë për integrimin dhe arsimimin e jetimëve

TIRANË, 20 maj /ATSH/ - Sot është Dita Kombëtare e Jetimëve. Me rastin e kësaj dite Presidenti i Republikës ka apeluar që të gjithë të...

Promovim produkteve “Made in Albania”

TIRANË, 17 maj/ATSH/- Të nxisim prodhimin vendas dhe eksportin e produkteve “Made in Albania”, përmes një marketingu të zgjuar e efikas. Kështu deklaroi sot presidenti...

Meta: Koha të bëjmë më të mirën për integrimin europian

TIRANË, 17 maj /ATSH/ - Presidenti i Republikës Ilir Meta ka deklaruar sot se është koha të shtojmë përpjekjet e bashkëpunimit dhe të bëjmë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA