Ballina Etiketimet Mesim

Etiketim: mesim

COVID-19/ Kushi: Përpjekje që procesi mësimor të mos ndalet në asnjë...

TIRANË, 2 mars/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi mori pjesë sot në takimin e zhvilluar me Këshillin Kombëtar të Arsimit Parauniversitar,...

GJENEVË – Nisma përshëndetëse e UPSH-së për mësimin e gjuhës përmes...

GJENEVË, 21 janar /ATSH/ - Universiteti Popullor Shqiptar në Gjenevë ka filluar një bashkëpunim me teatrin ''Spiral'', me anë të të cilit ky i...

Rifillimi i mësimit/ Kushi pranë nxënësve të shkollës ”Servete Maçi” në...

TIRANË, 11 Janar/ATSH/ Në rinisje të procesit mësimor për nxënësit e arsimit parauniversitar, ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi vizitoi sot shkollën...

COVID-19 – Greqia alternon mësimin online/klasë dhe hap kopshtet

ATHINË, 5 janar /ATSH-ANA/- Ministria greke e Arsimit miratoi propozimin e Komitetit të Ekspertëve të Koronavirusit të Ministrisë së Shëndetësisë për rihapjen e kopshteve...

Përmet, “Dixhitalizo një nxënës” nisma e re në mbështetje të mësimit...

TIRANË, 4 janar/ATSH/ Nisma “Dixhitalizo një nxënës” është ideja më e re, e mbështetur nga bashkia e Përmetit, e cila synon që përmes solidaritetit...

“Digjitalizo një nxënës”, nisma e re në mbështetje të mësimit online

TIRANE, 26 dhjetor/ATSH/ Në këtë periudhë të vështirë pandemie, kur mësimi në shkolla zhvillohet i alternuar edhe online, Parlamenti Rinor ka nismuar një ide...

Prefekti i qarkut Tiranë me drejtuesit e ZVAP-ve: Procesi mësimor vazhdon...

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/ Prefekti i qarkut Tiranë, Toni Gogu, ka thirrur në një takim drejtuesit e zyrave arsimore të qarkut si dhe përfaqësues të...

Nisja e mësimit të kombinuar më 1 dhjetor/ Diskutohen variantet dhe...

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi ka zhvilluar një takim online me drejtues të Drejtorisë së Përgjithshme të Arsimit...

Klasat e para dhe maturantët mësim në mjediset e shkollës, klasat...

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Klasat e arsimit fillor, nga e para në të pestën, dhe klasa e 12-të (maturantët) do të zhvillojnë normalisht procesin mësimor...

Manastirliu: Nga 1 dhjetori mësim i alternuar, online dhe me prani...

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/ Komiteti Teknik i Ekspertëve, nisur nga situata epidemiologjike ka vendosur që t’i rekomandojë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe Rinisë kryerjen e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA