Ballina Etiketimet Mesi

Etiketim: Mesi

Shqipëria, sukses në Samitin e SEECP

TIRANË, 24 prill /ATSH/- “Shqipëria është maksimalisht e angazhuar në bashkëpunimin rajonal si një instrument thelbësor në integrimin e mëtejshëm në Bashkimin Europian”, deklaroi zv.kryeministrja...

Reformimi i sistemit shëndetësor, synim mirëqenia e qytetarëve

- Mesi dhe Manastirliu tryezë publike për procesin e reformimit të sistemit shëndetësor- TIRANË, 20 prill/ATSH/ - Reforma në administratën publike ka hyrë në një...

Shqipëri- Zvicër, marrëveshje për qeverisjen vendore dhe zhvillimin ekonomik

TIRANË, 23 Mars/ATSH/.- Shqipëria dhe Zvicra nënshkruan sot 2 marrëveshje me vlerë 8.2 milionë euro për qeverisjen vendore dhe zhvillimin ekonomik. ZëvendësKryeministrja Senida Mesi mirëpriti...

Rritet mbështetja në ndihmë të zonave të përmbytura

https://www.facebook.com/senidamesi.al/videos/2001532053502279/ TIRANË, 21 Mars/ATSH-Maela Marini/.- Qeveria do të angazhojë më tepër forca në terren si dhe do të rrisë mbështetjen me ndihma për banorët e...

Varfëria nuk luftohet me ndihmë ekonomike, por me punësim

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155650925596523/ TIRANË, 15 Mars/ATSH-Maela Marini/.- Varfëria nuk luftohet me ndihmë ekonomike por me punësim, pasi skemat e zgjatura të ndihmës ekonomike janë parakusht për të rënë...

Reforma në administratë, Shqipëria përparim të theksuar

TIRANË, 9 mars/ATSH/.- Shqipëria shënon përparim të theksuar krahasuar me shtetet e tjera të Ballkanit Perëndimor, sa i takon reformës në administratën publike.SIGMA, një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA