Ballina Etiketimet Mesdhe

Etiketim: mesdhe

I nxehtë rekord në oqeane, kryeson Mesdheu për detrat

MILANO, 14 janar /ATSH-ANSA/ - Ngrohje rekord në oqeane, me Mesdheun që ka shkallën më të lartë të ngrohjes globalisht: temperaturat në ujërat oqeanike...

FOKUS – Erdogan kërkon formulën “të gjithë fitues” për zgjidhjen e...

STAMBOLL, 7 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan kërkoi sot një formulë ''të gjithë fitues" për zgjidhjen e pakënaqësive në Mesdheun Lindor...

BRUKSEL – Bisedime Stoltenberg-Macron rreth Mesdheut

BRUKSEL, 3 dhjetor /ATSH-AA/ - Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg theksoi se kishte zhvilluar bisedime produktive mbi aleancën dhe situatën në rajonin...

BRUKSEL – Greqia dhe Turqia anulojnë manovrat ushtarake në Mesdheun Lindor

BRUKSEL, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Greqia dhe Turqia anuluan sot manovrat ushtarake të planifikuara javën e ardhshme në Mesdhe, në një përpjekje për të...

BRUKSEL – Stoltenberg: Të ulet tensioni në Mesdheun Lindor

BRUKSEL, 21 tetor /ATSH-ANSA/ - Të gjithë aleatët e NATO-s janë të shqetësuar për situatën në Mesdheun Lindor, deklaroi sot sekretari i përgjithshëm i...

FRANCË – Parisi dhe Berlini dënojnë sjelljen e papranueshme të Turqisë...

PARIS, 15 tetor /ATSH-AFP/ - Gjermania dhe Franca dënuan sot provokimet e reja të papranueshme të Turqisë në Mesdheun Lindor, që mund të sjellin...

TURQI – Erdogan: Do t’i zgjerojmë kërkimet për rezerva energjie në...

STAMBOLL, 14 tetor /ATSH-DPA/ - Turqia do të rifillojë kërkimet për rezerva energjie me një anije të tretë kërkimi në Mesdheun lindor, njoftoi sot...

ANKARA – Turqia dërgon sërish anije në Mesdheun Lindor

ANKARA, 12 tetor /ATSH-AFP/ - Anija eksploruese turke "Oruc Reis" do të jetë në Mesdheun Lindor nga data 12 deri më 20 tetor në...

BRUKSEL – Merkel: Zgjidhje diplomatike për konfliktin në Mesdheun Lindor

BRUKSEL, 1 tetor /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel përsëriti këmbënguljen e saj për një zgjidhje diplomatike të konfliktit në Mesdheun lindor midis Turqisë,...

GJERMANI – 114 migrantë shpëtohen në Mesdhe

BERLIN, 19 shtator /ATSH-AFP/ - Rreth 114 migrantë në dy anije në brigjet e Libisë u shpëtuan sot nga një anije e OJQ-së "Sea-Eye",...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA