Ballina Etiketimet Merkel

Etiketim: Merkel

OKB – Merkel refuzon ofertën e Guterres për këshilltare

BERLIN, 19 janar /ATSH-DPA/ - Ish-kancelarja gjermane, Angela Merkel ka refuzuar një ofertë pune nga sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres. Merkel falënderoi ofertën...

OKB – Guterres i ofron Merkelit postin e këshilltares

BERLIN, 19 janar /ATSH-DPA/ - Sekretari i përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres i ka ofruar ish-kancelares gjermane, Angela Merkel një post këshilltareje në OKB. Sipas...

BERLIN – Qeveria e Merkelit miratoi vendimin për eksportin e armatimeve...

BERLIN, 16 dhjetor /ATSH-DPA/ - Qeveria e Angela Merkelit miratoi vendimin për eksportimin e armatimeve në Egjipt përpara ardhjes në pushtet të qeverisë së...

KOMENT – Gjermania mbyll kapitullin Merkel dhe hap faqen Scholz

PARIS, 8 dhjetor /ATSH-AFP/ - Një kapitull i gjatë në historinë bashkëkohore gjermane mbaroi sot, pasi Bundestagu zgjodhi social-demokratin Olaf Scholz si kancelar duke...

FISHË TEKNIKE – Kulmet politike të 16 viteve në pushtet të...

BERLIN, 8 dhjetor /ATSH-DPA/ - Bundestagu votoi sot Olaf Scholz si kancelarin e ri të Gjermanisë, i cili zëvendësoi kancelaren aktuale, Angela Merkel. Gjatë 16...

IKEA shfrytëzon largimin e Merkelit për një reklamë… kolltuku!

BERLIN, 8 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Një sozi e Angela Merkel e rehatuar në një kolltuk dhe e shoqëruar me fjalët "Më në fund në...

FOKUS – Merkel: Merreni seriozisht këtë virus të pabesë

BERLIN, 4 dhjetor /ATSH-DPA/ - Në video-mesazhin e saj të fundit si kancelare, Angela Merkel ka bërë thirrje për solidaritet në luftën kundër përhapjes...

GJERMANI – CDU nis referendumin e anëtarëve për lidershipin

BERLIN, 4 dhjetor /ATSH-DPA/- Partia konservatore gjermane (CDU), e cila është gati t'i bashkohet opozitës pas një disfate dërrmuese zgjedhore, do të nisë një...

Rama falënderon Merkel: Mbarësi e shëndet në kapitullin e ri të...

TIRANË, 3 dhjetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama uroi sot Angela Merkelin në kapitullin e ri të jetës, pas largimit nga posti i kancelares së Republikës...

FOKUS – Lamtumira e Merkelit: Shiheni botën me sytë e të...

BERLIN, 3 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Sot, para së gjithash, ndjej mirënjohje dhe përulësi përballë postit që kam mbajtur për kaq shumë kohë, deklaroi kancelarja...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA