Ballina Etiketimet MEPJ

Etiketim: MEPJ

12-vjetori i Shqipërisë në NATO/ Xhaçka: Sot, sfida jonë është integrimi...

TIRANË, 1 prill /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka përshëndeti sot 12-vjetorin e anëtarësimit zyrtar të Shqipërisë në NATO. Xhaçka u...

30-vjetori i marrëdhënieve Shqipëri-SHBA/ Xhaçka: Lidhje e fortë mes dy popujve

TIRANË, 31 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, mori pjesë në konferencën me temë “30-vjetori i marrëdhënieve Shqipëri-SHBA”, të...

“Vaksinimi antikovid, detyrim ndaj qytetarëve”/ Xhaçka: Kemi nisur përpara 130 vendeve,...

TIRANË, 30 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka deklaroi sot se, synohet që në krye të fundit të muajit...

Xhaçka pret Grubin: Çdo qytetar shqiptar i Maqedonisë së Veriut të...

TIRANË, 24 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka priti sot zëvendëskryeministrin e parë të Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi. Xhaçka...

Reforma në drejtësi e vështirë pa mbështetjen e SHBA/ Xhaçka: Fronti...

TIRANË, 16 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka deklaroi sot se, Reforma në Drejtësi do të kishte qenë shumë...

MEPJ: Masa të reja në Maqedoninë e Veriut, ndalohet qarkullimi nga...

TIRANË, 10 mars /ATSH/ Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme njoftoi sot se deri më datë 22 mars 2021 në Maqedoninë e Veriut...

MEPJ: Pika e Kalimit Kufitar Kapshticë, e mbyllur deri më datë...

TIRANË, 10 mars /ATSH/ Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme njofton sot se Pika e Kalimit Kufitar Kapshticë do të qëndrojë e mbyllur...

Xhaçka me diplomatët e rinj: Jemi në prag të Konferencës së...

TIRANË, 8 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka zhvilloi sot një takim me diplomatët e rinj, që bëhen sot...

“Koalicioni PD-LSI në shërbim të interesave të kryetarëve të vërtetë të...

TIRANË, 3 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e jashtme, Olta Xhaçka deklaroi sot se, Shqipëria i ka përmbushur kushtet për Konferencën e...

Konferenca e parë ndërqeveritare/ Xhaçka: Shqipëria ka bërë gjithçka i është...

TIRANË, 22 shkurt /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka deklaroi sot se Shqipëria i ka bërë detyrat e shtëpisë, i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA