Ballina Etiketimet Memorial

Etiketim: memorial

BERLIN – Steinmeier: Një memorial zyrtar për viktimat e COVID-19

BERLIN, 5 shtator /ATSH-DPA/ - Gjermania duhet të marrë në konsideratë një memorial zyrtar për ata që kanë vdekur për shkak të koronavirusit, sepse...

Stephen Jacobs arkitekti i memorialit që nderon Shqipërinë për shpëtimin e...

TIRANË, 12 gusht /ATSH/ - Në arkitekturën e Nju Jorkut, Stephen Jacobs është i njohur për veprat e tij shumë milionë dollarëshe, si hoteli...

ESTONI – Të panjohur përdhosin memorialin e viktimave të komunizmit

RIGA, 31 maj /ATSH-DPA/ - Një memorial për viktimat e komunizmit në Estoni, në kryeqytetin Talin, u dëmtua pasi persona të panjohur ende nga...

Memoriali i ikonës së muzikës shqiptare, Vaçe Zela vendoset në “Sheshin...

TIRANË, 20 janar/ATSH/- Memoriali kushtuar "Artistes së Popullit", Vaçe Zela u vendos sot në “Sheshin e Qytetarëve” në qytetin e Lushnjës. I gjithë sheshi sot...

Ferizaj/ Memorandum për financimin e Parkut Memorial në Jezercë

PRISHTINË, 4 nëntor/ATSH/ Ministri në detyrë i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi dhe kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, nënshkruan sot memorandumin...

Dëmtohet memoriali turk te parku i Liqenit

TIRANË, 30 gusht/ATSH/- Një person ende i paidentifikuar ka dëmtuar memorialin turk te zona e Liqenit Artificial. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në orët e...

Lushnjë/ Memorial për ikonën e skenës shqiptare, Vaçe Zela në “Sheshin...

TIRANË, 9 gusht /ATSH/ - Së shpejti memoriali kushtuar Artistes së Popullit,  Vaçe Zela do të vendoset në "Sheshin e Qytetarëve" në qytetin e...

Shkodër, nis puna për memorialin në përkujtim të ish-të përndjekurve

TIRANË, 14 shkurt/ATSH/ - Ngritja e memorialit në përkujtim të ish-të përndjekurve dhe të persekutuarve komunistë gjatë 45 viteve diktaturë në Shkodër, po shkon...

SIDNEJ – Vizitë historike e Abes në qytetin australian të bombarduar...

SIDNEJ, 16 nëntor /ATSH-DPA/ - Kryeministri japonez, Shinzo Abe vuri sot një kurorë me lule në memorialin e luftës në Darwin duke u shndërruar...

AUSTRI – Memorial për Holokaustin me emrat e viktimave

VJENË, 10 nëntor /ATSH-DPA/- Qeveria austriake do të ndërtojë një memorial të dytë të Holokaustit në Vjenë për të përkujtuar emrat e rreth 66...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA