Ballina Etiketimet Meksike

Etiketim: meksike

SHBA – Uashington: Pranë një marrëveshje me Kanadanë dhe Meksikën për...

UASHINGTON, 15 maj /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Thesarit vlerësoi sot se Uashingtoni është pran zgjidhjes së divergjencave me Otavën dhe Meksikon në lidhje...

Meksika në “Guinness”, me ariun gjigant prej pellushi

TIRANË, 30 prill /ATSH/ - Banorët e qytetit Xonacatlan në Meksikë kanë hyrë në librin e rekordeve botërore “Guinness”. Kjo për shkak të një ariu...

SOFT NEWS – Varësia nga alkooli luftohet me birrë… të ngrohtë?

MEKSIKO SITI, 29 prill /ATSH-AFP/ - Një deputete lokale meksikane kërkon të votohet një ligj që ndalon në Meksikë shitjen e birrës së ftohtë...

SHBA – Trump kërcënon mbylljen e kufirit me Meksikën

UASHINGTON, 24 prill /ATSH-ANSA/ - Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump rikthen kritikat ndaj Meksikës në Twitter, mbi rrjedhën e migrantëve...

MEKSIKË – Obrador kërkon kufizimin e fluksit të migrantëve

MEKSIKO SITI, 24 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti meksikan, Andres Manuel Lopez Obrador deklaroi sot se shpresonte të frenonte fluksin e migranteve që kalonin Meksikën...

SHBA – Trump kërcënon Meksikën me tarifa doganore mbi automjetet

UASHINGTON, 4 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump kërcënoi sot se do të vendosë tarifa doganore mbi automjetet e importuara nga Meksika nëse...

MEKSIKO – Meksika dhe SHBA-ja rrisin bashkëpunimin rajonal

MEKSIKO, 20 mars /ATSH-DPA/ - SHBA-ja dhe Meksika do të punojnë për një bashkëpunim të ri që do të rrisë investimet e SHBA-së në...

ARKEOLOGJI – Thesari shkencor i fisit maja

MEKSIKO SITI, 5 mars /ATSH-AFP/ - Disa arkeologë meksikanë zbuluan qindra gjurmë të vlefshme në një shpellë në Jukatan (në juglindje të Meksikë), deklaroi...

MEKSIKË – Krijohet Garda Kombëtare kundër narkotrafikantëve

MEKSIKO, 1 mars /ATSH-AFP/ - Deputetët meksikanë votuan dje me shumicë të theksuar krijimin e një garde Kombëtare, me disa dhjetëra mijëra forca ushtarake,...

MEKSIKË – Lopez Obrador fton për dialog Venezuelën me papën si...

MEKSIKO, 26 shkurt /ATSH-ANSA/ - Presidenti i Meksikës, Andres Manuel Lopez Obrador, ka ofruar disponueshmërinë e vendit të tij si seli të një tavoline...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA