Ballina Etiketimet Medalje

Etiketim: medalje

GOLF – Trump i jep ”Medaljen e Lirisë” Tiger Woods

UASHINGTON, 7 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump i dha lojtarit të njohur të golfit, Tiger Woods ''Medaljen e Lirisë'', dekoratën më të lartë...

Haradinaj i dhuron Naim Malokut medaljen e Gjergj Kastriotit – Skënderbeu

PRISHTINË, 7 maj /ATSH/ - Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, në shenjë mirënjohje i dhuroi medaljen e Gjergj Kastriotit - Skënderbeu, ish-eprorit të UÇK-së...

Ndahen 26 medalje, Xhaçka: Njerëzit, pasuria më e madhe e Forcave...

TIRANË, 29 dhjetor/ATSH/ 23 ushtarakë të gradave të ndryshme dhe 3 civilë që punojnë në strukturat e Forcave të Armatosura u nderuan me medalje...

SOFT NEWS – Një kroat nxjerr në ankand medaljen e bronzit...

ZAGREB, 23 nëntor /ATSH-AFP/ - Cili është kroati që kërkon të konvertojë në para medaljen e bronzit të fituar në Botërorin 1998 në Francë ?...
video

Profesoresha Ke Jing nderohet me Medaljen e Mirënjohjes së Kryeministrit

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/2147091958884802/ TIRANË, 2 nëntor/ATSH/- "Medalja që ju ftoj të vini për ta marrë është shumë e vogël dhe shumë e lehtë për të mbajtur brenda...

BOLIVI – Vidhet në rrethana misterioze medalja presidenciale

LA PAZ, 8 gusht /ATSH-AFP/ - Medalja presidenciale boliviane, bizhuteri historike në ar dhe gurë të çmuar e cila daton nga themelimi i Republikës...

Thaçi nderon me Medaljen Presidenciale të Meritave Shyhrete Behlulin

PRISHTINË, 1 gusht/ATSH/ - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nderoi sot me Medaljen Presidenciale të Meritave këngëtaren e njohur, Shyhrete Behluli. "Janë bërë më shumë...

Legjion Nderi për Blutë

PARIS, 16 korrik /ATSH-AFP/ - Blutë e Didier Deschamps, fitues të Botërorit 2018, do të nderohen me Legjionin e Nderit për "shërbime të jashtëzakonshme"...

Drejtori i USAID, Hope dekorohet me medaljen presidenciale

PRISHTINË, 12 korrik/ATSH/- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dekoroi sot me medalje presidenciale drejtorin e USAID-it James Hope. Presidenti  tha me këtë rast se "nuk...

Thaçi dekoron pas vdekjes Fadil Vokrrin, me Medaljen Presidenciale të Pavarësisë

PRISHTINË, 3 korrik/ATSH/.- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dekoroi me Medaljen Presidenciale Jubilare të 10 vjetorit të Pavarësisë, pas vdekjes, ish-kryetarin e Federatës së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA