Ballina Etiketimet Mbrojtje

Etiketim: mbrojtje

BERLIN – Gjermania rrit ndjeshëm shpenzimet e mbrojtjes

BERLIN, 17 maj /ATSH-DPA/ - Gjermania ka rritur ndjeshëm shpenzimet e saj të mbrojtjes këtë vit, shkruan shtypi gjerman. Qeveria federale në Berlin ka raportuar...

BRUKSEL – SHBA-ja i kërkon BE-së të hapë iniciativat e mbrojtjes...

BRUKSEL, 14 maj /ATSH-DPA/ - SHBA-ja po nxit Bashkimin Europian të rishikojë përpjekjet e saj për të mbyllur iniciativat në mbrojtje, duke argumentuar se...

Poliçan, xhenierët e Ushtrisë eliminojnë rrezikun nga pallati i amortizuar

TIRANË, 26 prill/ATSH/ - Xhenierët e FA eliminuan njëherë e përgjithmonë rrezikun për banorët e Poliçanit, duke hedhur në erë një pallat 5-katësh, të...

KULTURË – Pse pikërisht 23 prilli është Dita Botërore e Librit?

TIRANË, 23 prill /ATSH/ - Dita Botërore e Librit dhe e Mbrojtjes së të Drejtës së Autorit është një festë për të promovuar kënaqësinë...

Xhaçka vizitë zyrtare në SHBA, pritet marrëveshja për modernizimin e Forcës...

TIRANË, 18 prill/ATSH/ - Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ndodhet në një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku pritet të nënshkruajë...
video

Batalioni i Dytë i Këmbësorisë së Forcës Tokësore i gatshëm për...

TIRANË, 18 prill /ATSH/ - Dislokimi apo transportimi i trupave të një batalioni ushtarak dhe mjeteve të saj nga një pikë në një pikë...
video

Xhaçka: Forcat e Armatosura stërviten për çdo situatë

TIRANË, 17 prill/ATSH/ - Forcat e Armatosura Shqiptare ndër të tjera stërviten edhe për përballjen trup më trup. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka publikuar...

Misioni i OKB-së në Sudanin e Jugut, Koçi: Shqipëria do të...

TIRANË, 15 prill/ATSH/- Zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, i pranishëm në Komisionin për Sigurinë Kombëtare, të hënën, u shpreh se pjesëmarrja e personelit të...
video

“Pakti për Universitetin”, 6 studentë ekselentë të punësuar në Ministrinë e...

TIRANË, 13 prill/ATSH/ - Në Ministrinë e Mbrojtjes janë punësuar 6 studentë të ekselencës falë “Paktit për Universitetin”. Agjencia Telegrafike Shqiptare gjatë një vëzhgimi të...

UASHINGTON – Gjermania thekson synimin për të rritur shpenzimet në mbrojtje

UASHINGTON, 12 prill /ATSH-DPA/ - Ministrja gjermane e Mbrojtjes, Ursula Von Der Leyen theksoi sot se Gjermania do të rrisë shpenzimet për mbrojtjen, përballë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA