Ballina Etiketimet Mbjellje

Etiketim: mbjellje

Vlorë, nis mbjellja e palmave Feniks në bulevardin “Ismail Qemali”

TIRANË, 23 prill/ATSH/ - Mbjellja e palmave të reja të llojit Feniks në bulevardin e ri "Ismail Qemali" në qytetin bregdetar të Vlorës do...

Berat, 600 pemë të reja në zonën pranë qendrës “Lira”

TIRANË, 15 prill/ATSH/ - Në vijim të aksionit për mbjelljen e pemëve, punonjësit e Drejtorisë së Bujqësisë dhe të Gjelbërimit të bashkisë së Beratit,...

Më shumë oksigjen për Tiranën, pemë të reja në parkun e...

Veliaj: Jemi afër rekordit tonë të mbjelljes së pemëve TIRANË, 25 mars/ATSH/- Nga një vend, i cili para dy vitesh shërbente si vend për grumbullimin...

12 mijë fidanë të rinj mbillen tek Parku i Vaqarrit

TIRANË, 25 mars/ATSH/ - Rreth 12 mijë fidanë të rinj u mbollën gjatë ditëve të fundit në Parkun e Vaqarrit, në Tiranë. Pjesë e Pyllit...

Foto/ Këngëtarja i bashkohet nismës për mbjelljen e pemëve

TIRANË, 20 mars/ATSH/ - Një artist i mirë është edhe një qytetar i mirë. Këngëtarja e njohur e skenës shqiptare, Soni Malaj, iu bashkua...

“Krijo oksigjenin tënd”, 1 mijë fidanë në Karaburun dhe Vjosë-Nartë

TIRANË, 20 mars/ATSH/ - Mbi 1000 fidanë të rinj të llojit pishë u mbollën në Karaburun dhe Vjosë-Nartë nga stafi i Administratës së Zonave...

Berat, aksion për mbjelljen e 4500 fidanëve me pisha

TIRANË, 20 mars/ATSH/ - Aksioni për mbjelljen e 4500 fidanëve me pisha po vazhdon në qytetin e Beratit, kryesisht në zonat ku ato mungojnë...

“Krijo oksigjenin tënd”/ Divjakë, mbillen rreth 400 pemë

TIRANË, 19 mars/ATSH/ - Rreth 400 pemë të llojit frashër janë mbjellë në qytetin e Divjakës. Bashkia e Divjakës bën të ditur se "vazhdon mbjellja...

FOTO/ Gjirokastër, fushatë për mbjelljen e pemëve

TIRANË, 19 mars/ATSH/- Në Gjirokastër vazhdon puna për mbjelljen e pemëve, si dhe zëvendësimin e atyre që janë dëmtuar. Punonjësit e bashkisë po mbjellin pemë...

Foto/ Urë Vajgurore, mbillen pemë të reja në emër të sakrificave...

TIRANË, 8 mars/ATSH/-Në kuadër të ditës së gruas, bashkia Urë Vajgurore vendosi të  mbjellë pemëve të reja. Kryetarja e bashkisë, Juliana Memaj e konsideroi një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA